Trakya aşırı sıcaklara teslim oldu
Vali Ekici’nin Mahalle Muhtarlıklarını ziyaret etti
Dolunun etkili olduğu Kırklareli'nde hasar tespit çalışmaları tamamlandı
Dansçı adayları için yaz okulu başlıyor
Bu yazı 22 Mayıs 2024, Çarşamba 09:14:34 tarihinde eklendi. 251 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UYANIŞLARIMIZIN HABERCİSİ - Burcu Çalışkan

UYANIŞLARIMIZIN HABERCİSİ

 

Hayallerimiz kırılıyor, sanrılarımız yerle bir oluyor ve bizler küsüyoruz. Sandığımız şeyin gerçek olmayışından, birine yüklediğimiz bir anlamın, bir düşün, bir sanrının “büyünün tutmamasından” yıkılıyoruz.

“Beni hayal kırıklığını uğrattın” demek,

 “Seni görmek yerine senin varlığına dair başka bir hayal geliştirdim ve bu hayalimi gerçekleştirmedin!” demek.

Yani “seni olduğun halinle görmedim, göremedim, kabul etmedim veya edemedim ve kabul edebileceğim bir forma soktum fakat sen bunu kabul etmedin, bu oyunu benimle beraber oynamadın” demek.

“Bana hiç hazır olmadığım anda gerçekleri gösterdin” demek..

Bu yüzden hayal kırıklığı iyidir. Kırılan boş hayallerin yerini gerçeklerin alması iyidir. Hayallerimizi kıranlara teşekkür borçluyuz, çünkü kaçmak istediğimiz gerçek ile bizi yüzleştirdiler.

Beni hayal kırıklığına uğrattın diyenlere de teşekkürler! Çünkü orası da, başkalarının isteklerini, düşlerini beklentilerini değil “kendini seçtiğin” yerdir. İyi veya kötü, fakat gerçek olandır. Kendi gerçeğimiz.

Birilerinin yakın arkadaşı, birilerinin en sevdiği, birilerinin güvendiği ve her şeyini teslim ettiği… Ya karşımızdaki ya da biz taşımak istemeyiz bu yükü ve bir yerde bırakıveririz o sırça camdan olan hayal balonunu, kırılır, paramparça olur.

Bazen de kanmak isteriz, hem karşımızdakine hem de olmak istediğimize… Kandırmacadan uzaklaştığımız andır hayal kırıklığı…

Bu hayal kurmayalım demek değildir, bu hayal kurduğumuzu her daim bilelim ve yaptığımız büyünün gücünü izleyelim demektir. Olan ile sanılanın arasındaki ince çizgiyi her daim görmek ve gerçeğimize sahip çıkmak demektir.

İşte bu yüzden, sırça camdan yapılmış hayallerin yanlış habitatlarda kırılması iyidir. Böylelikle kendi habitatımızda kurmayı öğreniriz hayal balonlarımızı, onları korumayı ve onlara dalıp gerçeği unutmamayı…

Sanrıdan gerçeğe adım adım yürüdüğümüz bu yolda, romantik anlamlar yüklediğimiz ve bu romantizme kendimizi kaptırarak varoluşumuzdan uzaklaştığımız haller bizim masum druglarımızdır. Hem yasal hem genel; tehlikesini zamanımız tükenince anladığımız…

Kendimize dair kırıklıklar en güzelleridir çünkü onlar uyanışlarımızın habercisidir.

Sevgiyle kalın…

Yazdır Paylaş
Diğer Burcu Çalışkan Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek