Sedat Kum’dan Kutlama mesajı
10 Nisan Polis Günü kutlandı
Bu yazı 26 Aralık 2023, Salı 09:27:17 tarihinde eklendi. 375 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İKİ PAYLAŞIM BİR GERÇEK; EY NÂDÂN; HIYÂNETTEN EL ÇEK!... - Nuri Kahraman

İKİ PAYLAŞIM BİR GERÇEK;  EY NÂDÂN; HIYÂNETTEN EL ÇEK!...

 

Mezkûr paylaşımlar birbirini tamamlıyor. Görünen köy kılavuz istemez de, akılların telefona havâle edildiği bu dijital çağda herşeyi dijitâlden ifâde etmek, yâni bir mânâda göstermek gerekiyor.

İlk paylaşımı MEHMET GÜL'ün Facebook Hesâbından yapıyoruz. Bizim metni takdimimiz  şu ifâdelerle oldu:

SUUD'da; "OSMANLI'YA KARŞI ARAPLARA YARDIMCI LAWRENCE!" Müzesi Kuruldu:

Fesübhânâllâh wes'selâm!...

LAWRENCE'İN EVİ, İNGİLİZ'İN KÖYÜ!

"Suudi Arabistan'ın Kızıldeniz kıyısındaki şehirlerinden Yenbu'da ünlü İngiliz casus Lawrence'nin kaldığı ev, Suud Turizm Bakanlığı tarafından restore edilip müze haline getirilmiş. Ev'in giriş kapısına:

" Bu ev, Osmanlı'ya karşı bağımsızlık savaşı veren Suudilere yardımcı olan Thomas Edward  Lawrence tarafından karargâh olarak kullanılmıştır" yazılı bir plaket asılmış.

*YENİ ŞAFAK; ESKİMİŞ GERÇEK!

Yeni Şafak'ın verdiği bu haberi hem de Gazze vahşetinin yaşandığı günlerde okuyunca tutuldum kaldım.

Biz kiminle savaşıyoruz: Yahudilerle mi yahudileşmiş olanlarla mı. Her ikisiyle de öyle mi.

Resûlüllah Efendimizin yüce hatırı var.

Konuşmayacağım."

ARAPLAR MI, ADI TÜRK'E ÇIKMIŞLAR MI?!

Elbetteki her milletin iyileri var, kötüleri var. Hattâ şunu da rahatlıkla söyleyebiliriz ki; eğer mesele Osmanlı'ysa, ona, adı Türk'e çıkmış olanlar araplardan daha fazla kötülük yapmışlar, ihânet etmişlerdir.

KUKLA YÖNETİMLER, TAKLA HAREKETLER

Bugün de, halklar bazında araplar bugünün Türk elitlerinden ya da okumuşlarından diyelim daha fazla Osmanlı sempatizanıdırlar. Batının kuklası yöneticilerin tutumları halkların duygu ve düşüncelerini temsil etmez diye düşünüyoruz.

YA BU ARAB'A NE BUYRULUR?!

Neyse, sözü uzatmayalım. Bizim söyleyeceğimizi Libya’lı bir Arap Profesör çok güzel ifâde etmiş. Şimdi söz onda. Paylaşımı yapan Abdülkadir KARAMAN Bey'e teşekkürlerle sunuyoruz:

EĞER OSMANLI OLMASAYDI!

Libya’lı İslam Tarihi Profesörü Ali Muhammed Sallabî’nin bir televizyon konuşmasından alınan bir bölüm; tercümesi ve aslı;

"Tarih tekerrür ediyor, ders alın ey akıl sahipleri:

Eğer Allah, sonra da Osmanlı Devleti olmasaydı Arap Yarımadası şimdi bir Portekiz ya da İspanya sömürgesi olurdu.

Eğer Allah, sonra da Osmanlı Devleti olmasaydı, Kuzey Afrika şimdi bir Hıristiyan toprağı olurdu.

YA HRİSTİYANDILAR, YA DA GULÂT!

Eğer Allah, sonra da Osmanlı Devleti ve onun şerefli, mücahid, yüce sultanları olmasaydı, Araplar şu anda ya Hıristiyan ya da Şii olurlardı. Bu geniş Arap toprakları muhtemelen Portekiz, İspanya, Fransa, Hollanda, İngiltere ve İtalya’ya bağlı silme Hıristiyan bölgeler ve eyaletler olurdu. Diğer bazı bölgeleri de İran’a ve Farslara bağlı vilayetler olurdu.

ARABİSTAN İÇİN ŞEHİTER TÜM BATI'DAN ÇOKTUR

Şunu bilelim ki, Osmanlı’nın; 1517 ile 1917 yılları arasında Portekiz, Hollanda ve İngiltere işgallerine karşı Yemen’i, Haremeyn’i Mekke’yi ve Medine’yi savunurken verdiği kayıplar ve şehitler onun Avrupa fetihlerine karşı verdiği şehitlerden ve kayıplardan çok daha fazladır.

İFTİRÂLAR İNSAFSIZ ve de ÇOK HAKSIZ!

Sonra da kalkıp Osmanlı Devletini haksızca ve iftira ederek Arap ülkelerini işgal etti, zenginliklerini sömürdü, Arapları köleleştirdi ve cahil bıraktı diye itham ediyorlar. Oysa bu doğru değildir.

Şimdi şöyle bir soru soralım:

KİM ADINA SUÇLUYORLAR Kİ? Bunlar Osmanlı Devletini bu yalanlarla kim adına suçluyorlar? Osmanlı Devleti yıkılalı bir asır oldu, Araplar bu uzun süre içerisinde neyi başardılar?

KENDİLERİ NEYİ BAŞARDILAR?

Hiçbir şey başaramadılar, sadece bu uzun süre boyunca Batının sömürgesi oldular. Sonuçta Arap halklarını onlar fakirleştirdiler, cahil bıraktılar, sömürdüler, onları birbirleriyle boğazlaşan, birbirlerini öldüren, gruplara ve kabilelere ayırdılar. Oysa onlar Osmanlı Devleti sayesinde tek millet, tek toprak ve tek yürek idiler.

YAPMAYIN, ETMEYİN; KENDİNİZE GELİN!

Yapmayın! Osmanlı’nın cihatla, İslam bayrağını dalgalandırmakla geçen 500 yılını son 50 yıldan ibaret görmek haksızlık değil midir?

Yapmayın! Yüz milyondan fazla insanın onlar sebebiyle İslam’ı seçmiş olmasını görmezden gelmemiz haksızlık olmaz mı?

TUNUS, CEZÂYİR, ENDÜLÜS

Yapmayın! Şia mezhebinin Arap ülkelerindeki yayılmasına karşılık Osmanlı’nın rolünü görmezden gelmemiz haksızlık olmaz mı?

Yapmayın! Endülüs’ü savunan yegâne devlet olan ve kovulan pek çok Endülüslüyü kurtaran, Tunus ve Cezayir gibi ülkeleri İspanya işgalinden kurtaran Osmanlı’ya sövmemiz haksızlık olmaz mı?

HAKSIZLIĞIN DANİSKASI!

Yapmayın! İslam Dünyasına karşı düzenlenen yirmi beşten fazla Haçlı Seferine tek başına karşı koyan, onları geri püskürten ve nihayet Tunus gibi Cezayir gibi ülkeleri İspanya işgalinden kurtaran Osmanlı’ya sövmemiz haksızlık olmaz mı?

HELE; EN AZINDAN ABDÜLHAMİD'İ BİR DÜŞÜNÜN!

Yapmayın! En son Sultanı Filistin’in korunmasının bedeli olarak tahtını veren ve onu Yahudilere bırakmayan Osmanlı’ya sövmemiz haksızlık olmaz mı?

Yapmayın! Arap eğitim programlarının Bayezid’i, Selim’i, Abdülhamid’i, Kanuni’yi zikretmemeleri, üstüne üstlük, öğrencilerimizin Osmanlıyı sömürgeci olarak bilmeleri haksızlık olmaz mı?

YAPTIĞINIZ ÇOK ÇOK AYIP!

Yapmayın! Programlarımızda çocuklarımıza Fransa’nın ve İngiltere’nin faziletlerini öğretirken, Osmanlı’nın olumsuzluklarını anlatmamız haksızlık olmaz mı?

ALLÂH CC OSMANLI’YA RAHMET EYLESİN

Allah Abdülhamid’e rahmet eylesin, ne demişti? Arap ülkelerini kast ederek: Eğer biz bu topraklardan çekilirsek, oralar gelecek yüz yıl boyunca İslam’ı da, istikrarı da tanıyamazlar… Dediği gibi olmadı mı? Allah ümmetin izzetini ve dinini koruyan Sultan Abdülhamit Han’a ve diğer İslam önderlerine rahmet eylesin.

Biz kesin olarak inanıyoruz ki, Osmanlı Hilafeti İslam Hilafetinin bir devamıdır.

FERDÎ HATÂLAR UMÛMU İLZÂM ETMEZ!

Bazılarında görülen hatalar bireysel tasarruflardır ve bunlar asla ümmeti de, Hz. Ebubekir’den Sultan Abdülhamit’e herhangi bir İslam Hilafetini de lekelemez."

(Çeviren: Prof. Dr. Fâruk BEŞER)

Arif KAYA Bey'in watsapp paylaşımından alınmıştır."

GERÇEĞİ GÖRME, İZZET'E ERME

Evet dostlar; artık oyunu görme ve Osmanlı'yı târih sahnesinden sürmekle kalmayıp geriye kalanları da bir birine düşman kardeşler yapmak için izlenen siyâsetleri, güdülen gâyeleri, dayatılan eğitim sistemleri ve düzenlenen entrikaları görme, kucaklaşarak eski birlik ve dirlik günlerine erme zamânı.

GAZZE'DEN İZZE'YE YÂ RABB!

Gazze'nin bunu bize daha bir göstermiş olması lâzım. Rabbimiz cümlemize daha bir idrâk ve intibâhlarla berâber o günleri tez zamanda görmeyi, küffâra karşı, Gazze'den başlamak üzere muzaffer olmayı nasîp eylesin diyor; cümleye sevgiler-saygılar sunuyoruz wes'selâm...

Yazdır Paylaş
Diğer Nuri Kahraman Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek