Kurbanlıklar satışa çıktı
Karabirgül ailesinin mutlu  günü
İlknur’un katilinin yargılanmasına başlandı
Başpehlivan, Cengizhan Şimşek oldu
Bu yazı 07 Ocak 2022, Cuma 09:23:17 tarihinde eklendi. 740 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BİZ BİZE YETERİZ DERNEĞİ KISA SÜREDE ŞEHRİMİZİN EN ÖNEMLİ STK’LARINDAN BİRİ HALİNE GELMİŞTİR - Doğukan Önal

BİZ BİZE YETERİZ DERNEĞİ KISA SÜREDE ŞEHRİMİZİN EN ÖNEMLİ STK’LARINDAN BİRİ HALİNE GELMİŞTİR

 

BİZ BİZE YETERİZ DERNEĞİ KISA SÜREDE ŞEHRİMİZİN EN ÖNEMLİ STK’LARINDAN BİRİ HALİNE GELMİŞTİR

 

Kıymetli okurlarım,

Kadim medeniyetimiz vakıf kültürünü en ince ayrıntısına kadar yaşatmış bir medeniyettir. 

 

Hakikatten bu necip millet yardım etmek ile mutlu olan bir millettir.

 

Zira var iken paylaşmak kolaydır, lakin yok iken paylaşmak tam bir nefis mücadelesidir. Türk milleti en sıkıntılı olduğu dönemlerde bile tarihi misyonunu yerine getirmiş, mazlum ve mağdurlara her daim destek çıkmıştır.

 

 

Sultan Abdülmecid Devlet-i Aliyyenin en zor dönemlerinde İrlanda'ya gıda yardımı yapmıştı da İrlanda da logosu ay yıldız olan bir futbol takımı kurulup milletimize vefa resmedilmişti.

İnancımızdan aldığımız ilham ile her daim garip gurabanın yanında duran bir milletiz, Milli gelirimize göre de en fazla yardım yapan ülkelerden biriyiz.

 

Bunun adeta şehrimizde ki misalini oluşturan

STK'larımız arasında bulunan Biz Bize Yeteriz derneğini bu hafta ziyaret etme imkanım oldu.

Bir avuç inanmış insanın niyeti hayırlı olduğunda ne gibi faydalar sağladığını yerinde görme imkanım oldu.

 

Dernek başkanı Sn. Emin Sanpur beyden aldığım bilgilere göre her gün yaklaşık 600 kişi bu derneğin yemek ikramından yararlanıyor.

 

Başkan; " hayırseverler ile yardıma muhtaç vatandaşlarımız arasında bir köprüyüz" diyor ve ekliyor, " Mahallemizde ki esnaftan, şehrimizde ki iş adamlarına kadar her kesim yardımlarını bize ulaştırıyor, bizlerde burada dağıtımını gerçekleştiriyoruz, öncesinde Kur'anı kerim tilaveti düzenleniyor, sonrasında hayır sahibi ve tüm halkımız için dua edilerek, yardımlar ihtiyacı olan vatandaşlarımıza iletiliyor"

 

İnsanlığın en zor dönemlerinden birinin içinde bulunduğu bu süreçte ciddi manada bu denli STK’ların faal olması takdire şayan olduğu gibi aslında ne kadar kadirşinas bir millet olduğumuzun da kuvvetli ispatıdır.

 

Yazıma son verirken kıymetli dernek yönetimini ve hayırseverlerimizi kutluyorum, Rabbim bu kutsal mücadelelerinde yar ve yardımcıları olsun diyorum. 

 

Ve peygamber efendimizin bir hadisi şeriflerini sizlerle paylaşmak istiyorum;

" Hayra vesile olan o hayrı yapan gibidir"

 

Yazdır Paylaş
Diğer Doğukan Önal Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek