Hoşgeldin ‘EDS’
KÖY-DES bütçesi belli oldu
Kırklarelispor’un kupa maçı bugün
Büyükkarıştıran ve Akçaköy’de bugün elektrik yok
Bu yazı 23 Ekim 2020, Cuma 09:10:57 tarihinde eklendi. 942 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YAHU NE OLUR BİR KERE DE TÜRKİYE’DEN YANA YALAN SÖYLEYİN BE - İlyas Şen

YAHU NE OLUR BİR KERE DE TÜRKİYE’DEN YANA YALAN SÖYLEYİN BE

 

Yalan söylemeyi çok iyi beceriyorsunuz tamam. Yalan söyleme hususunuzda ki ustalığınızı takdir ediyoruz, tamamda yahu ne olur bir kerecikte Türkiye’den yana yalan söyleyiverin ne olur. Bir yalanınızdan da Türkiye’ye övgü çıksın be. Adam çıkmış televizyona Türkiye Azerbaycan’a silah yardımı yapıyor (vay be ne kötü şey yapıyormuş) söylendiğine göre de bazı cihatçı (IŞİDCİ) gruplar gönderiyormuş. Adamın duyduğuna göreyemiş ulan pis yalancı kimden duydun? Şimdi bu yetkili şahsın yalanı Ermenistan’ın, Fransa’nın en sonda İran’ın referansı oldu tekrar edip duruyorlar. ”Türkiye Azerbaycan’a cihatçı gönderiyormuş” ulan Allah müstahakkını versin pis yalancı, pis iftiracı. Yahu neden bu kadar Türkiye düşmanısınız be. Aynı adam  “Türkiye Akdeniz’de çizgiyi aştı” da demiş. Ulan çizgiyi sen mi çekersin, sen mi bilirsin? Utanmasa eline bir sopa alacak “Hop çizgi burasıdır, geçme” diyecek. Aynı adam Libya’da da “Türkiye çok ileri gitti” demiş. Bela bunlar baş belası. Yahu bir kerede Türkiye’nin yanında oluversin be. Almanya’ya gidersiniz “Türkiye’ye turist olarak gelmeyin, Türkiye’de can güvenliği yok” dersiniz. İtalya’ya gidersiniz “Türkiye batacak sakın ha yatırım yapmayın, para göndermeyin” dersiniz. İçeride her gün her saat “Türkiye battı” dersiniz. Yahu sizin ağzınızdan hayırlı bir söz çıkmaz mı?

Şu yalan söyleme becerinizi bir defa da Türkiye’nin menfaatine kullansanız ya. Mesela şöyle diyebilirdiniz, Almanya’da “Türkiye cennettir, dünyanın en huzurlu ülkesidir gelin tatilinizi Türkiye’de geçirin” diyebilirdiniz. Yahu yalan söyleyin, faydalı yalan olsun. Her zaman zararlısını söyleyip duruyorsunuz ya “Türkiye asla Azerbaycan’a cihatçı filan göndermedi, göndermez de“ deyin. (Neyse bu zaten yalan olmaz doğru olur, oda size yakışmaz) illa da yalan söyleyecekseniz “Silahta göndermedi “ deyin bari de karakteriniz bozulmasın. Ulan “Türkiye battı” diye diye bir türlü batıramadınız yahu. Bir solcu bana “Türkiye üç aya kadar iflasını ilan edecek” demişti beş sene oldu hala iflas etmedi. Kılıçdaroğlu ise on beş senedir bu sözü tekrarlıyor “Türkiye battı da battı” yahu insan kendi ülkesine bu kadar düşman olur mu be? Ne olur bir kerecik şu ülke için iyi bir şey söyleyin “Türkiye çok güçlü” deyin. İnanmasanız da söyleyin, yalan söyleyin, faydalı bir yalanınızı duyalım, ülkemizin menfaatine olsun içinizden gelmiyor değil mi? İçiniz bozuk, içiniz. Küp çatladığında içinde ne varsa o sızar. Bal varsa bal, pekmez varsa pekmez, pislik varsa pislik akar. Onların içinde de ne varsa o akıyor ağız ne yapsın.

Saygılarımla

Yazdır Paylaş
Diğer İlyas Şen Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek