Lüleburgaz’da yaralamalı trafik kazası
Şaban Öğünç Ortaokulu’ndan bu sene 3. İl birinciliği
Evrensekiz belediyesinde toplu sözleşme imzalandı
33. Çocuk Şenliği yağmur altında başladı
Bu yazı 17 Eylül 2020, Perşembe 09:16:20 tarihinde eklendi. 4747 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AİLELER BİLGİSAYARZEDE - Ertan Bayer

AİLELER BİLGİSAYARZEDE

 

Covit 19 nedeniyle okulların bu yıl da açılmayacağını az çok belli olduğu ve derslerin internet üzerinden işleneceği açıklanınca aileler bilgisayar mağazalarına hücum etti.

Ağustos ayında 5 bin TL’ye kimsenin almadığı bilgisayarlar ailelerin çocukları için bilgisayar dükkanlarına akın etmesi ile 7 bin TL civarına geldi.

Ağustos ayının ortasında 7.20 TL olan Dolar Eylül ayının ortasında 7,50 TL olunca bilgisayar fiyatlarının bu kadar artması da kaçınılmaz oldu. Bilgisayar satan firmalar yoğun talep ve Döviz artışı ile birlikte indirim de yapmamaya başladı.

İşte tam bu zamanda devleti yönetenlerden “Kimse bilgisayar dükkanlarında rezil olmayacak. Tüm öğrencilerimizin bilgisayarlarını devlet olarak biz alıp kendilerine vereceğiz.” Demesini bekliyor insan.

Ancak iktidarı devraldığında 130 milyon Dolar olan dış borcu, topladığı onca vergi ve özelleştirme gelirine rağmen 560 milyar Dolar’a çıkan bir iktidardan da bunu beklemek pek akıl kari iş değil gibi görünüyor.

O nedenle biz de diyoruz ki “Yardımsever işadamlarımız ve ailelerimiz. Lütfen komşunuz olan, mahallenizde, köyünde, beldenizde, ilçenizde bilgisayarı olmayan çocuklarınızı sevindirin. İktidar ve muhalefet partileri işadamlarından bilgisayar bağışı olup ihtiyaç sahiplerine hediye edin.”  Aksi halde çocuklarımız derslerden geri kalacak.

Yerel yönetimler 2021 ve 2022 bütçelerinizi yaparken imkanlarınız varsa bütçelerinize “Covit 19 Pandemi Desteği” koyun onu da yapamıyorsanız 3 ila 6 ay arasında su indirimleri yapın aksi halde bu kış ilçemiz, ilimiz, Trakya’mız ve ülkemiz için kötü olacak.

Kalın sağlıcakla…

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek