Efsane Müdür Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi kurdu
Sonbahar gelince peçkalara ilgi arttı
Oruç ailesinin acı günü
Kaymakam Yüce’den Celaliye ve Eskitaşlı’ya ziyaret
Bu yazı 13 Ağustos 2020, Perşembe 09:08:53 tarihinde eklendi. 1718 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

UZLAŞMA - Ertan Bayer

UZLAŞMA

 

Söylemesi kolay ama uygulaması zor olan bir eylem ve bir iştir UZLAŞMA. Bugün dünyamızda ve ülkemizde birçok sorununun kaynağıdır UZLAŞAMAMA.

Ülkeler UZLAŞAMAZ, ülkeler arasında sıkıntılar yaşanır. Takımlar UZLAŞAMAZ, taraftarlar UZLAŞAMAZ,  partiler UZLAŞAMAZ, Liderler UZLAŞAMAZ, aynı parti içinde ki kişiler UZLAŞAMAZ, arkadaşlar UZLAŞAMAZ,  akrabalar UZLAŞAMAZ. Bu uzlaşamama uzar gider. Sorunlar da bundan çıkar.

Oysa tüm sorunların kaynağıdır UZLAŞMA.  Birçok sorunu çözer, birçok sıkıntıyı giderir, insanların mutluluğunun kaynağıdır.

Eğer bir ülkenin iyiliği için uğraşıyorlarsa siyasi liderler de UZLAŞABİLİR. UZLAŞAMIYORLAR ise uzlaşamayan iki kişiden biri veya ikisi kötü niyet besliyordur. UZLAŞAMAMA’ sının nedeni kasıttır.

Çevrenizdeki sorun çıkaran ve uzlaşamayan insanlara iyi bakın. Karşısındaki UZLAŞMAK istiyorsa,  O kişi UZLAŞMAK istemiyorsa UZLAŞMAK istemeyen kötü niyetlidir. Bu kişilerden uzak durun.

Ülkenizde, partinizde, işyerinizde, derneğinizde, çevrenizde böyle kişiler varsa temizleyin. Aksi halde mutsuz olmaya devam edeceksiniz.

Kalın sağlıcakla…

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek