Trakya Birlik’ te Başkan değişti
Lüleburgaz Kılıçdaroğlu’nu bekliyor
LTSO’dan öğrencilere kırtasiye kartı
Tahsin Topaloğulları vefat etti
Bu yazı 06 Ağustos 2020, Perşembe 09:39:26 tarihinde eklendi. 2182 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ekim ayında evlere kapanmaya hazır olun - Ertan Bayer

Ekim ayında evlere kapanmaya hazır olun

 

1 Ocak 2020 tarihinde Çin’de başlayan ve 11 Mart 2020 tarihinde Türkiye’de de ilk vakası görülen CORONAVİRÜS COVİT 19,  tüm dünyada dengeleri değiştirmişti.

Türkiye’de ilk ölümün gerçekleştiği 17 Mart 2020 tarihinde alınan tedbirler 11 Mayıs 2020 tarihinde berberlerin kontrollü açılmasına kadar sürmüştü. Ülke olarak 1 Haziran 2020 tarihinde kontrollü yaşama geçerken 1 Temmuz 2020 tarihinde ise iyice rahatlamıştık.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın uyarılarına rağmen Kurban Bayramı’nda tedbirsizlikte büyük örnek sergileyen ülkemiz insanı, bilim kurulumuzu hem hayrete düşürdü hem de korkuttu.

Yetkililer 15 gün sonra vakalarda patlamalar yaşanacağını belirtirken, bizler de yaptığımız araştırmalar ve karşılaştırmalarla okurlarımızı uyaralım istedik. Bu yıl 16 Mart-1 Haziran 2020 tarihleri arasında yaşanan sokağa çıkma yasaklamalarında iyice bunalan halkımızı Ekim Ayı’ndan itibaren 6 ay sürecek bir sokağa çıkma yasağı bekliyor gibi.

Bizler de burada diyoruz ki kalabalık ortamlardan uzak durun.  Kurban Bayramı’ndan sonra artık zorunlu kalabalık ortamlarda bulunacak günler yok. Önce sağlığınızı düşünün. Önlemlerinizi alın. Gereksiz dışarı çıkmayın. Çıkarsanız kalabalık yerlerde değil az kişinin olduğu yerleri tercih edin.

Aksi halde önümüzdeki kış mevsimi geçtiğimiz kış mevsiminden daha zor geçecek gibi görünüyor. Bizden söylemesi.

Kalın sağlıcakla…

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek