HALKIMIZA UYARI;         BAŞKAN GERENLİ, ELEŞTİRİ YAPANLARI MAHKEMEYE VERECEK
Pazar günü Ahmetbey’de elektrik kesintisi var
Film Akademisi’nden yine bir ilk
KESİMOĞLU’NDAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET
Bu yazı 19 Eylül 2019, Perşembe 09:21:33 tarihinde eklendi. 2733 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kasım 2020’de seçim mi var ? - Ertan Bayer

Kasım 2020’de seçim mi var ?

 

Türkiye’de siyaset hareketlendi.  Biz siyasetin hareketlendiğini yerel de CHP’den, genelde AKP’den anlıyoruz. CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nda büyük bir ihtimalle Aralık Ayı’nın ilk haftasında seçimli kongre yapılacak. Kongre de oy kullanacak olan delegeler de Ekim ayının ikinci haftası ile Kasım ayının ilk haftası arasında belirlenecek.  Seçilecek olan Lüleburgaz İlçe Başkanı ile seçilecek olan Kırklareli İl Başkanı büyük olasılıkla CHP’nin Kırklareli’nde iki milletvekili  olacaklar.

 

Gelelim genelde iktidar olan AKP’ye. Lüleburgaz’da aynı ilçe başkanı ile devam etmesine kesin gözle bakılan AKP’nin de  2019 yılı içinde kongrelerini tamamlayacağı konuşuluyor. Şu an Kırklareli’nde 1 milletvekiline sahip olan AKP, bundan sonraki seçimde bu milletvekilini ya İYİ Parti’ye ya da Ahmet Davutoğlu’nun  kuracağı partiye, ya da CHP’ye verecek gibi görünüyor.  Genel seçimlerde AKP’nin  50-70 arası, MHP’nin  ise 10 ile 20 arası milletvekili kaybetmesine kesin gözle bakılıyor.

 

Bunun sonucunda da Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti olur. Yani Parlamenter sistem 2021 ‘de geri gelir. Ancak ondan sonra iktidara gelen partiler ne yapar onu hep birlikte göreceğiz. Lüleburgaz ve Kırklareli’nde ise ne olacağından çok seçilecek milletvekillerinin ne yapması gerektiğini konuşmak lazım.

 

Sınır kenti Kırklareli’ne turizmden daha fazla para kazandıracak projeler hazırlayabilecek ve bunları hayatı geçirebilecek,   Ankara’ya yaptırabilecek milletvekili seçmek lazım.  Çalışmaları sadece soru önergeleri ve özel gün açıklamalarından öte gitmeyen vekilleri seçmemek lazım.  Bu nedenle iyi düşünelim, taşınalım.  Bölge halkına iş imkanı sağlayacak çalışmalar yapacak vekilleri seçmek lazım.

 

Bugün kutlayacağımız Gaziler Günü’nde hatırlayalım ki yanlış tercihler en çok onları üzer sonra gelecek nesilleri.

 

Kalın sağlıcakla…

 

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek