BİLSEM Çekya’dan mansiyon ödülü ile döndü
Salgın sonrası ilk Cuma namazı kılındı
20 yaş sınırlaması 18’e düşürüldü
Lüleburgaz’da gençlere sokağa çıktı
Bu yazı 22 Şubat 2019, Cuma 09:13:27 tarihinde eklendi. 903 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BU KÖTÜ NİYETLERİ NASIL TAMİR EDECEĞİZ? - İlyas Şen

BU KÖTÜ NİYETLERİ NASIL TAMİR EDECEĞİZ?

 

Bir yerde sohbet ediyoruz. Laf hızlı trenlerden açılınca oralardakilerden birisi “Onların trenleri de hep kaza yapıyorlar ya…” diye bir cümle kurdu “Her ülkelerde kazalar oluyor. İnşallah bizde emekleyerek başladığımız bu işte zamanla daha da başarılı olacağız” gibi laflarla cevap vermeye çalıştım da sonradan da bir cümle bana dert oldu “onların trenleri…” Yahu tren neden onların oluyormuş? Hızlı tren Türk Milletinin malıdır. Konuşanda kendisinin Türk olduğunu söylüyor. Bu nasıl oluyor? Eğer tren onlarınsa yani bizim değilse varsın kaza yapsın öyle mi? İşte bu bakış açısı bizi mahvediyor. Devletimizin uçağı düşerse, treni kaza yaparsa, ülke sabotajlardan veya tabi afetlerden zarar görürse, bu gibi olaylardan birileri zevk alırsa vay bizim halimize. İşte medeniyetleri bu haller yıkar. Cemiyet içerisinde öyle insanlar ve partilerimiz var ki ülkemizi karalamak için her yola başvuruyorlar. Sovan, patates ucuzsa, üreticinin yanında bağırıyorlar “üreticinin, köylünün malı para yapmıyor. Bu devlet, hükümet üretici düşmanı” Eğer pahalıysa, bu defa tüketicinin yanına gidip orada feryat ediyor “Bu devlet, bu hükümet halk düşmanı patates, soğan, patlıcan, biber bu fiyattan olur muuuu?” Her şeye çare bulunuyor da kötü niyete bir türlü çare bulunamıyor.

“Ülkede işsizlik var” diye feryat ediyor da “Şuraya bir fabrika yapılsın denildiğinde “Çevre, yaptırmayız.” Deyip önüne geçiyorlar. Yabancı ülkelere gidip “Türkiye batacak yatırım yapmayın, para göndermeyin. Türkiye’de can güvenliği yok turist göndermeyin, gelmeyin…” diyen muhalefetimiz var. Türkiye’ye yatırım gelmese, turist ve döviz gelmezse ülke nasıl kalkınacak, asgari ücret nasıl artacak, işsizlik nasıl giderilecek? Türkiye’yi kalkındıracak her türlü yatırıma karşı çıkanlar Türkiye’yi batırmak için her türlü yolu deneyenler, yine etrafta yokluk fakirlik edebiyatı yapanlardır. Domates, biber, patlıcan ve hıyar pahalıydı, devlet tedbirler aldı biraz ucuzladı. Eskiden pahalı diye feryad edenler şimdi de neden ucuz diye feryat ediyorlar. Yahu sizin ağzınızı nasıl kapatacağız? Siz ucuzluk mu arıyorsunuz, yoksa pahalılık mı? Vallah ben onu bunu bilmem. Geçtiğimiz sene sahiller turistik mekanlar Türkiye tarihinde hiç görülmemiş kadar doluydu. Yine bu on beş tatilde kayak pistleri, dağlar hiç görülmemiş miktarda yoğundu. Bana hiç kimse masal okumasın Türkiye zengin oluyor zengin. Hava alanlarına bir gidinde kalabalıkları görün, hiç olmadığı kadar yoğun. Yollar araçları almıyor, milletimiz zengin ülkemiz kalkınmaya devam ediyor. Kötü niyetliler görmese de. Saygılarımla.

Yazdır Paylaş
Diğer İlyas Şen Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek