Vekil’den dillere destan düğün
Yol yıkama çalışmaları devam ediyor
Turgutbey  halkı toplanmayan çöplerden şikayetçi
Benzin Pub, Lüleburgaz’da faaliyete girdi
Bu yazı 14 Ocak 2019, Pazartesi 09:32:17 tarihinde eklendi. 1797 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adaletspor - Metin Dikener

Adaletspor

 

Adalet takımında futbola yeni başladığım yıllardı. Adalet Kulübü, Kırklareli Bölgesi Amatör kümesinde başarılı bir şekilde futbol oynarken resmi lig maçlarında  yasak olduğu olduğu halde asker olan bir futbolcusunu  oynattığından dolayı  iki hükmen mağlubiyet verilerek bir alt kümeye düşürüldü. Bu tamamen yöneticilerin hatası idi. Yönetim kongreye gitti. Berber Sn. Salih Tezel Başkanlığa getirildi. Takımdan sorumlu isim Sn. Ertuğrul Yalın’dı.  İşin enteresan tarafı Adalet Kulübü düşürüldüğü sene bölgemizde ikinci amatör ligi de yeni kuruldu. O sene bende B takım yani genç takımdan gelerek ikinci amatör kümede resmi lig maçlarında Adalet takımının formasını giydim. Takımımızda çok kaliteli futbolcu ağabeylerim vardı.  Şampiyonlukta en büyük pay onların olacaktı.  Çünkü onlar zamanının en klas futbolcuları idi. Onlar takım şampiyon olsun diye forma giydi. Budak Çal, Ali Dündar, Tufan Çokgör, Hüsnü Kılıç, Fidan Çokgör, Yılmaz Soysal, Tuncay Kale, İrfan Peker, Kaleci Erol Tufan ve de hem A takımında oynayan hemde B takımında kaptanımız olan Hasan Okumuş. A takım kadrosuna giren genç takımdan gelen süper yetenekler: Hüsnü İkizler, Ahmet Şaşmaz, Mustafa  Işık gibi isimler. Tüm rakiplerimizi yenerek  namağlup şampiyon olduk. Tekrar Birinci amatör kümeye yükseldik.  Budak Çal, Ali Dündar, Fidan Çokgör, Yılmaz Soysal takımı şampiyon yaparak futbolu bıraktılar. Başkanımız Sn. Salih Tezel  takımdan sorumlu sn Ertugrul Yalın  ve de diğer yöneticiler bizde vazifemizi yaptık diyerek kongre’ye gittiler.  Yapılan kongre’de Sn. Rıfat Vural Adaletspor Kulübünün Başkanlığına getirildi.  Genel kaptan Sn. Mustafa Havuç, Genel sekreter Sn. İlhan Uysal, Vezne Sn. Kenan Özarı, İdare Amiri Sn. Rasim Çamdere, Muhasip Sn. İsa Çalışkan idi. Daha sonra Adaletspor Kulübünde Sn. Erol Bülent Yalçınkaya, Sn Necdet Suyolcu, Sn. Ömer Kelkitli, Sn. Muammer Pişkin, Sn. İlhan Çokgör yönetimde görev alan isimlerdi.

Ben bu yazıyı özellikle  büyük Türk ATATÜRK’ün ‘’Ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim.’’ sözünden esinlenerek kaleme aldım. Yukarıdaki yazı ile bunun ne alakası var diyebilirsiniz. Şimdi bunun en güzel örneklerini  görebilirsiniz.  Futbola yeni yeni başladığım o yıllarda  gençlikle çocukluk arasında O  Çok değerli idareci ağabeylerimiz bizlere sporun güzelliğinden, sporcunun zeki ve ahlaklı olmasından, iyi bir sporcu  olabilmek için tüm kötü alışkanlıklardan uzak durmasından bahsettiler. Bu konuda her zaman nasihat ettiler.  Doğru yolu gösterdiler. Bununda en güzel örneklerini sundular. Yorucu geçen antremanlardan  sonra gece kulübe  gittiğimizde istirahat etmemiz için erkenden eve gönderdiler. Eve geldiler meyva ve tatlı getirip.  Evde olup olmadığımızı kontrol ettiler. Antreman olmadığı gecelerde ise takım halinde sinamaya gönderdiler. Galip geldiğimiz maçlardan sonra her pazar akşamı idareciler ve futbolcular hep beraber ziyafet çektiler. Bizler toplumda sevilen sayılan, işimizde başarılı olan, kimseye zarar vermeyen bir kişiliğe sahip olduysak bunu tamamen gençliğimizde bizlere iyiyi gösteren kötülüklerden koruyan sevgi  ve  saygıyı öğreten o çok değerli Kulüp Başkan ve Yönetim Kurulu ağabeylerimize borçlu olduğumuzu tek kelime ile dile getiriyorum.  Adaletspor Kulübünden bizleri bu günlere getiren  başkan ve idareci ağabeylerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum.  Başta büyük Türk  ATATÜRK olmak üzere, ölenlere bu dünyadan göç edip gidenlere  rahmetler diliyorum. Mekanları cennet olsun. Bugün hayatta olan Sn. Ertugrul Yalın, Sn. Necdet Suyolcu ve de Sn Kenan Özarı gibi çok değerli  yönetici  ağabeylerime de sağlıklı nice uzun ömürler dileyerek ellerinden öpüyorum.

  

NOT: Bu yazımızda futbola yeni başlayan gençlere örnek olsun.

Yazdır Paylaş
Diğer Metin Dikener Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek