Kızılay seçimlerinde tartışma yaşandı
Lüleburgaz'da metruk binalar yıkılıyor
İlk cemre bugün düşecek
Lüleburgazspor gol düellosunu kazandı
Bu yazı 08 Mayıs 2018, Salı 09:20:04 tarihinde eklendi. 309 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ÇOK ŞÜKÜR KILIÇDAROĞLU OSMANLI DEĞİLMİŞ. - İlyas Şen

ÇOK ŞÜKÜR KILIÇDAROĞLU OSMANLI DEĞİLMİŞ.

 

Son zamanlarda Kılıçdaroğlu Osmanlıyla kafayı bozdu. “Osmanlı şöyle kötü, Osmanlı böyle kötü” dedi dedi ve sonunda son cümleyi söyleyiverdi “Ben Osmanlı torunu değilim”.

Bizde soralım “Ya sen nesin? Kimin torunusun? Nereden geldin?” Bulgar’ın, Yunan’ın Osmanlı düşmanı olduğunu anlarım. Hatta, Avrupalı Haçlılarında Osmanlı düşmanlığını anlarımda sayın Kılıçdaroğlu, sana ne batıda Osmanlı’ya bu kadar düşman oldun?

Gerçi sen ve senin gibiler “Osmanlı değilim” demenizle Osmalı Şeref ve haysiyetinden bir şey kaybetmez, bilakis kazanır. Çürüklerden pisliklerden, mikroplardan arınmış olurda şimdi bu düşmanlık nereden icap etti? Yine kimlere yaranmak istiyorsun? Peki sen Osmanlı torunu değilsen nesin? Cumhuriyet çocuğu musun? Hop orada dur. Sen Cumhuriyet çocuğu da değilsin.

“Dersimli olmakla gurur duyuyorum” demiştin değil mi? İşte senin ne halt olduğun o sözde gizlidir. Sen Dersim isyanını yapanların bir çocuğusun. Dersim isyanında baba tarafından (1600) bin altı yüz kadar ölü verdiğinizi biliyoruz. Dersim isyanı nedir? Geniş bilgi için internete girin de ben kısaca özetleyeyim. Dersim halkı Türk devletine asker ve vergi vermek istemez. O bölge dağlıktır, ulaşım güçtür. Devlet bu zorlukları aşmak için oralara yol ve köprü yapmak ister. Yapılacak köprününde yanına bir karakol ve (27) yirmi yedi asker görevlendirir. Dersim halkı bir gece o karakolu basar ve askerlerimizi şehit ederler. Zaman Atatürk zamanıdır. Atatürk emir verir “oraları yakın” ve aylarca süren askeri hareket başlar. Onbinlerce Dersimli ölür. Bu arada Kılıçdaroğlu’nun baba tarafı da bin altı yüz kadar ölü verir. Anladınız mı şimdi Kılıçdaroğlu ne kadar Cumhuriyet çocuğuymuş? Yahu adamlar Atatürk’e ve Cumhuriyet’e isyan ettiler. O günden sonra da  “Dersim” adı “Tunceli” olarak değiştirilir.

Peki, ana tarafı bu isyana katılmadı mı? Evet katılmadı. Çünkü anası tehcir edilen Ermenilerden kalan bir bayan idi. Yani akrabası yoktu. Ölünceye kadarda Ermeni kaldı, adını da değiştirmedi “Yamüş”tur. Zaten İspanya’ya gidip orada “Türkiye’ye batacak” diyen Alman basınına “Türkiye’ye gelmeyin. Can güvenliği yok” diyen bir adamın Osmanlı hatta Türk olması mümkün mü? Türk kanı taşıyan birisi bu cümleleri kurar mı? Osmanlı olmadığını duymak benim milletimin şerefi için çok sevindirdi.

Saygılarımla.

Yazdır Paylaş
Diğer İlyas Şen Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--