Takla atan otomobilin sürücüsü yaşamını yitirdi
Çocuk Şenliği yarın başlıyor
67 YAŞINDAKİ DEDE  SEVGİLİSİNİ VURDU
Filika Medya’dan Ramazan ayı organizasyonları
Bu yazı 07 Mayıs 2018, Pazartesi 09:40:47 tarihinde eklendi. 1005 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Genel Merkezi örgütün adaylarını unutmamalı - Ertan Bayer

CHP Genel Merkezi örgütün adaylarını unutmamalı

 

CHP  Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı göstererek bir bakıma örgütlerin sesini de dinlemiş oldu.   Çünkü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu aldığı imzadan az oy alırken Muharrem İnce aldığı imzadan fazla oy aldı. CHP bu manevrasını milletvekili aday belirlemelerinde de kullanarak örgüt içinden çıkan adayları seçilebilecek yerlere koymalı.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerde ön seçim değil atama olacak. O zaman en yakında atama ne zaman olmuştu ? Düşünelim…  22 Temmuz 2007 seçimleri normal tarihinden 4 ay önce yapılmıştı.  O zaman CHP’de atama olmuş, CHP İl Başkanı Av. Turgut Dibek birinci sıraya, CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Dr. Tansel Barış ikinci sıraya, CHP Babaeski İlçe Başkanı  Av. İrfan Altınel de üçüncü sıraya konmuştu.

Şimdi baktığımızda CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık istifa etmedi. CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya’dan başka istifa eden de yok.  CHP Genel Merkez aynı vekillerle devam etmek de isteyebilir. Ancak değiştirmek de isteyebilir.

Eğer değiştirecekse kendi yaşadığı kentte bile sevilmeyenleri değil, örgütün içinden gelen CHP eski İlçe Başkanı Özgür Kaya veya geçtiğimiz önseçimde Kırklareli dördüncüsü olan Tayfun Erel gibi isimleri seçilecek yerlere koymalıdır. Aksi halde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hedeflenen başarı milletvekili seçimlerinde tekrarlanamaz Kırklareli’ndeki 2 milletvekili sayısı 1 taneye düşebilir.

Kalın sağlıcakla…

 

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek