Lüleburgaz’da ekmek 1.25 TL oldu
Vali Bilgin’den Yaşlılar Haftası kutlama mesajı
Sude Tüysüz Türkiye Şampiyonu oldu
Trockya Blues’tan beklenen konser
Bu yazı 13 Şubat 2018, Salı 09:25:40 tarihinde eklendi. 298 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’DE ATATÜRK YİNE KAYBETTİ - İlyas Şen

CHP’DE ATATÜRK YİNE KAYBETTİ

Geçen hafta CHP’nin kongresi vardı. Yine Kılıcdaroğlu kazandı. Atatürkçülüğe daha yakın olan Muharrem İnce kaybetti. Daha Atatürkçü olan Kocasakal ise gerekli imzayı toplayamadığı için yarışmaya hiç giremedi. CHP’de yalnız Atatürk ve Atatürkçüler değil. Demokraside kaybetti. Dahası ADALET’te gaybetti. Bunları söyleyen yalnız ben değilim. Salonda gırtlağı yırtılırcasına haykıran Muharrem İnce’dir. Kılıçdaroğlu’nu bin yüze yakın imza veriyor genel başkan olsun diye sonra yedi yüz küsur oy çıkıyor. Yani üç yüze yakın delege imza veriyor, fakat oy vermiyor. Bu ne demektir? “Bu partide demokrasi yok, baskı var” demektir. Dahası “Adalette yok” demektir. Adamları korkutmuşlar, imza almışlar, fakat oy gizli olduğu için oylarını alamamışlar. Hani Adalet, hani demokrasi, hani hür irade? Bu sadece CHP ve Muharrem İnce’nin meselesi olsa bana ne deyip, güler geçeriz. Fakat öyle değil. CHP’nin içerisindeki pis kokular yurdun her tarafını rahatsız ediyor. Beni okuyan bazı dostlarım “CHP de ne zaman adalet oldu ki ne zaman demokrasi ve hür irade oldu ki?” diyecekler. Sizde haklısınız. Ağızlarını sonuna kadar açıp, seslerinin çıktığı kadar bağırarak “Adalet, demokrasi” deyip duruyorlar ya, belki onlara da bir nebzecik uğrar diye düşünmüştük, neredee.

 

Gelelim Atatürkçülüğe. Daha öncede çok yazdım CHP’ye Kılıçdaroğlu genel başkan olduktan sonra, bu parti her gün ve her kongrede Atatürk’te biraz daha uzaklaşıyor. CHP’de siyaset yapıpta Atatürkçü olarak tanıdığımız  şahıslar her kongrede ve her seçimde dışlanıyorlar, listelerden uzaklaştırılıyorlar. Sanki gizli bir el CHP’de acaip bir temizlik yapıyor. Atatürk ve ulusalcılara göre Atatürkçülüğün birinci şartı “vatanperver olmak, devletin yanında olmaktır.” Şimdiki CHP idarecilerinde yani üst yönetiminde yani CHP adına söz söyleyenlerde siz hiç öyle bir işaret, bir alamet görebiliyor musunuz? Atatürk sağ olsaydı PKK ve PYD’ye “terörist bunlar, vatan haini bunlar…” der miydi, demez miydi? Bunda şüphe mi var. Peki, şimdiki CHP’li idareciler ne diyor? Bir bayan CHP’li vekil “elimizde PYD’nin terörist olduğuna dair bir delil yok” diyor. Yahu arkadaşlar şu bayanın eline bir delil verin. İşte Afrin’de PYD inlerinde Apo posterleri doluya, bunlar delil değil mi? Bir başkası “PYD kürtlerin İstiklal mücadelesi için savaşıyor” diyor. Bir diğeri Mehmetçiklerimizle omuz omuza savaşan Özgür Suriye ordusuna “it sürüleri” diyor. Ulan itoğlu it. İt senin babandır be. Özgür Suriye Ordusu, Suriye’nin tek meşru gücüdür, bunu tekrar yazacağım. Ah Atatürkçülük neredesin!... Saygılarımla.

Yazdır Paylaş
Diğer İlyas Şen Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek