Özgür Kaya; “Lüleburgaz’ı böldürmeyeceğiz”
Ziraat Odası Delegeleri seçilecek
1 Ocaktan itibaren ambalajlar ücretli olacak
Futbol İl Disiplin Kurulu cezaları açıklandı
Bu yazı 01 Haziran 2017, Perşembe 15:45:03 tarihinde eklendi. 500 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir proje de evsizler için yapın - Ertan Bayer

Bir proje de evsizler için yapın

 

Lüleburgaz’da son 5 yıl içinde sokaklar da yaşayan geceleri sokaklarda kalan vatandaşların sayısı arttı. Lüleburgazlılar’ın en fazla gördüğü kişi de elinde iki çanta ile duraklarda gezen adam.

Geçtiğimiz hafta yayınladığımız yazıda hiç parti ismimi geçmemesine rağmen bir tanesi direk iktidar partisinden bahsettiğimizi iddia ederek  üzerine alınmış, savunmaya kalkmış, kendini daha da rezil etmiş.   Ne demişler “İşkilli g*t dingilder.” Yazıya yorum yetiştireceğine partilerine “Yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına dikkat edelim” dese partisine ve vatandaşlara daha fazla katkısı olacak.

Ancak bizler sorunları ilgililere duyurmaya devam edeceğiz.  Hazır Ramazan Ayı’ndayız belki müftülük, belki yöneticiler belki de Trakya Kalkınma Ajansı bu soruna bir çare bulur.

Biz buradan sadece Lüleburgaz’da yaşayanları görüyoruz. Ancak geçtiğimiz günlerde bir devlet yetkilisi ağabeyimiz İstanbul ve Çanakkale’yi saymadan Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli illerinde toplam bin beş yüz  vatandaşın evsiz olarak dışarıda barındığını, bu kişilerin üzerlerinin koktuğunu ve dışlandığını söyledi.

Mesela Trakya Kalkınma Ajansı neden bu dışarıda yaşayan vatandaşlar için bir proje yapmaz? Neden uyuşturucu madde bağımlısı gençleri hayata döndürmek için bir proje yapmaz? Neden dindar geçinen vatandaşlar bu tür hayır işleri ile  uğraşmaz? Bu işlerde yeteri kadar para veya oy yok diye mi ?

Ancak bizler Lüleburgaz’da, Kırklareli’ de ve Trakya’da yaşayan vatandaşlar veya yetkililer olarak bu soruna çözüm bulamazsak yarın öbür gün bu sokakta yaşayan vatandaşlar bizlerin canını yakar.

O nedenle bir an önce Trakya’nın en önemli sorunlarından birini çözmemiz ve sokaklarda yaşayan bu vatandaşları evlere kavuşturmamız lazım.  Tekirdağ Merkez İlçe Süleymanpaşa Belediyesi kış mevsiminde geçici olarak bu sıkıntılara çözüm buldu. Diğerleri de bunu örnek almalı ve bu çalışmanın 12 ay devam edenini tüm Trakya’da geçekleştirmeli.

 

Kalın sağlıcakla… 

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--