Efsane geri dönüyor
‘Elveda Guernica’ sahnelenecek
Gönül Çelik’ten Muaythai Cumhuriyet Kupası’na davet
Kırklareli Süper Amatör Lig yarın başlıyor
Bu yazı 13 Nisan 2017, Perşembe 09:34:45 tarihinde eklendi. 347 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk halkı birbirine düşman yapılmamalı - Ertan Bayer

 Türk halkı birbirine düşman yapılmamalı

16 Nisan 2017 Pazar günü ülke olarak Referandum’da oy kullanacağız. Tercihin ne çıkacağını bilmiyoruz. Ancak tahmin edebiliyoruz. Herkesin kendisine göre bir tahmini var.

Ancak bildiğimiz bir şey var. EVET diyenler ile HAYIR diyenler birbirinden nefret ettirilmeye ve düşman edilmeye çalışılıyor. Her iki görüşü de savunanlar bir diğerinin görüşüne katılmayabilir. Ama o görüşe saygı duyması gerekir. Tercihinden dolayı kimse terörist olamaz. Olmamalıdır.

Her ne kadar oldukça taraflı bir seçim kampanyası geçirmiş olsak bile aklı yerinde ve ülkesini düşünen EVET verecek olan vatandaşların arasında da  karşı tarafın tercihine de saygı duyan kişilerin olduğuna inanıyoruz. HAYIR verecek olan vatandaşların içinde fanatik kesim daha az.

Bu nedenle HAYIR diyenler de EVET diyenler de tercihinden dolayı birbirini düşman görmemeli. Bizlere örnek olması gerekirken ülke halkını birbirine düşman etmeye çalışan siyasi kişiliklere inat bu ülke insanı  Referandum’u demokrasi şölenine çevirmeli.

Bu nedenle referandumun ülkemize ve insanımız hayırlı olması dileğiyle kalın sağlıcakla diyoruz.

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Ertan Bayer Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--