Murat Gerenli’den Kaymakam’a ziyaret
Belediye Başkanlığına Yusuf Pişkinoğlu vekalet ediyor
TEMA Vakfı öğrencilerle ağaç dikti
İlkbahar Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Bu yazı 24 Mart 2017, Cuma 09:26:52 tarihinde eklendi. 985 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AVRUPALILAR TÜRKLERİ NEDEN SEVMEZ? - Ahmet Bostancı

AVRUPALILAR TÜRKLERİ NEDEN SEVMEZ?

Ord. Prf. Fritz Neumark (1900-1991) Hitlerin zulmünden kaçarak 1933 te Türkiye’ye sığınan, hayatını ülkemizde geçiren, İstanbul üniversitesi İktisat ve hukuk fakültelerinde yıllarca dersler veren Alman asıllı bilim adamıdır.

Bir gün öğrencilerinden biri sorar. Hocam bu Avrupalılar biz Türk’leri neden sevmez.?  Hoca cevabını maddeler halinde verir. Ve der ki:

1-Müslüman olduğunuz için sevmezler. Laik olmak şöyle dursun, Faraza Hristiyan dahi olsanız size bakışları değişmez.

2-Siz farkında değilsiniz ama onlar şu gerçeğin farkındalar. Tarihten Türk çıkarılsa tarih diye bir şey kalmaz. Osmanlı arşivleri açılıp, gerçekler ortaya konulsa,  Dünya tarihinin yeniden yazılma ihtiyacı ortaya çıkar.

3-Avrupa’nın pazarı idiniz, şimdi Avrupa’yı Pazar yapmaya başladınız.

4-En az 400 yıl Avrupa’da sırtımızda at koşturdunuz.

5-Selçuklular Anadolu’yu, Osmanlılar ise orta Avrupa ve balkanları Avrupa’lılara mezar etti.

6-Sizi silahla yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hakimiyet sağladılar. Önce hayat tarzınızı ve giyiminizi değiştirdiler. Ahlaki değerlerinizi yıprattılar. Şimdi sizi kendi içinizde bölmeye çalışıyorlar.

7-Selçuklu ve bilhassa Osmanlı İslamiyet için her şeylerini feda etmeseydi, İslamiyet belki de Hicaz’da varlığını devam ettirebilirdi. Kaldı ki Vehhabiliği kuranlarda İngiliz Dominyon bakanlığının adamlarıdır. Batı her yerde İslamiyet’i sapık inançlara kanalize etmeye çalışmaktadır. Osmanlı ise Asr-ı Saadeti devam ettirdi.

8-Tarihinize bir bakın. İlk denizaltıyı Osmanlı Türk’leri yapmıştır. Siz belki bunu bilmiyorsunuz, ama Avrupa’lı bunu gayet iyi biliyor.

9-Siz Türk’ler gerçek hüviyetinize, kimliğinize dönerseniz Avrupa’nın refahı ve  medeniyeti yıkılır.

Bu sebeplerden dolayı Avrupalılar Türk’leri sevmez!...

 

      

 

 

Yazdır Paylaş
Diğer Ahmet Bostancı Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek