DSP’den toplu istifa
Salim Şen’den Başkan Helvacıoğlu’na sert uyarı
Lüleburgaz briç şampiyonasına ev sahipliği yapacak
Lisede 19 Mayıs etkinliği düzenlendi
Bu yazı 30 Aralık 2015, Çarşamba 09:22:18 tarihinde eklendi. 1204 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EN HAKLI OLDUĞUMUZ KONUDA KENDİMİZİ SAVUNAMIYORUZ. - Remzi Yeşilyurt

                EN HAKLI OLDUĞUMUZ KONUDA KENDİMİZİ SAVUNAMIYORUZ.

                Çözüm sürecini sonlandıran kim? PKK. Gezici sürecinde çözüm sürecini sonlandırmayı amaçlayan o küresel ve yerel efendilerin safında duran kim? PKK/HDP… Çözüm sürecini bozmak için elinden gelen her şeyi yapan FETÖ’yle bugün kol kola giren kim? PKK/HDP...

                Çözüm sürecini ve demokratikleşme hamlelerini boşa çıkartmak için var gücüyle AK Parti düşmanlığı yapan eski Türkiye koalisyonunun safına kendini yerleştiren kim? PKK/HDP…

                7 Haziran seçimlerinden Sonra azgın bir şımarıklıkla efendilerinden aldıkları talimat üzere silahlarıyla çözüm sürecini bitiren ve meskûn olduğu mahallerde hendek kazan kim? PKK...

                Kürtlerin özgür ve müreffeh geleceğine hendek kazan Kandil’in savaş baronlarına alenen arka çıkan kim? Şimdi bu HDP kalkmış hendek/terör siyasetinin bir sonuç olduğunu söylüyor. Çözüm sürecinin Erdoğan tarafından bozulmasının bir sonucu olarak bu hendek /terör siyasetine arka çıkıyor. Üstelik yavuz hırsız misali hareket ediyor.

                CHP adına konuşan da HDP’nin bu siyasi söylemine arka çıkıyor. Akan kandan Erdoğan’ın/ AK Parti hükümetinin sorumlu olduğunu söyleyerek ileri gidiyorlar. CHP ile HDP’nin bu “hendek arkadaşlığı”, aynı güçler tarafından nasıl yönetildiklerinin bir örneği aslında.

                İran ile Türkiye karşı karşıya gelse, tercihim İran’dan yana olur.”diyen bir CHP’li vekilin baş tacı edildiği bir partiden başka ne beklenir ki?

               

                Benim kızdığım bizimkilere… En haklı olduğumuz bir konuda, yani terörle mücadele konusunda, PKK/HDP canibi karşısında söylem üstünlüğüne sahip olmamamız beni doğrusu kahrediyor Mecliste ve AK Parti içinde bölgeyi ve sorunları bilen aktörler doğru bir biçimde konumlandırılmazsa korkarım ki en haklı olduğumuz bir konuda haksız duruma düşeceğiz.

                PKK/HDP tarafının siyaseten en zayıf olduğu bir dönemde onlara yeniden güçlendirerek bir ortamı kendi elimizle onlara sunmayalım.

                                                                                                                                          

Yazdır Paylaş
Diğer Remzi Yeşilyurt Yazıları
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek