Kırklareli’de uyuşturucu tacirlerine operasyon
Kaldırımı kapatan kumbara tepki topladı
5 saat elektrik yok
Başkan Halebak ayakta alkışlandı
Bu haber 28 Ocak 2014, Salı 09:15 tarihinde eklendi. 846 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’de sesler yükseldi

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın Pazartesi toplantısı dün parti binasında yapıldı.
CHP’de sesler yükseldi

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Avukat Aladdin Güncer “Partimizde belediye başkan adayımız MYK tarafından, belediye meclis üyesi adaylarımız örgüt ve belediye başkan adayı tarafından belirlenecek. İl Genel Meclis Üyesi adaylarımız için ise temayül yoklaması yapılacak.  Biz CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü olarak biz hem belediye meclis üyesi adaylarının hem de il genel meclis üyesi adaylarının temayül yoklaması ile belirlenmesini istedik. Bu yönde karar aldık. Bu kararımızı da İl Başkanlığı’na ilettik. Ancak İl Başkanlığı belediye meclis üyesi adaylarını örgüt ve belediye başkan adayı tarafından belirlenmesini uygun görmüş. Bu yönde karar vermiş.” dedi.

Alaaddin Güncer’in konuşmasının ardından söz alan CHP Lüleburgaz İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Neslihan Erken “24 Ocak 1993 tarihinde bombalı saldırı ile hayatını kaybeden araştırmacı gazeteci yazar Uğur Mumcu ile 24 Oca 2001 tarihinde hayatını kaybeden Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okan’ın hayatını okudu. Neslihan Erken’in ardından bir konuşma yapan CHP Lüleburgaz Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Kenar “Partimizde aday adaylarının ekipleri arasında bir savaş var. Sosyal medyada adeta fotoğraf paylaşma savaşı veriyorlar. Adayımız belirlemesine yakın bir zamanda enerjimizi birbirimize karşı değil rakiplerimize karşı kullanmalıyız. Bu atışmaya son vermeliyiz” dedi.

Sevgi Kenar, CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü arında kendi çabaları ile Adalet ve Demokrasi Hafta adı altından CHP Milletvekili Birgül Ayman Güler ve Gazeteci Mehmet Faraş’la görüşüp Lüleburgaz’a davet ettiğini. Anca CHP Lüleburgaz İlçe Yönetim Kurulu’nun seçim telaşı ve ekonomik sıkıntı bahanesi ile bu programı onaylamadığını kendisinin de Güler Faraş’ı arayıp programı iptal ettiğini söyledi.

CHP’li üyeler ise CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Avukat Alaaddin Güncer’e “Genel Merkez bizimle oyun oynuyor.    Babaeski’de belediye başkan adayı için sandık konuyor. Lüleburgaz’da belediye meclis üyesi adaylığı için bile var olan ön seçim kaldırılıyor. Lüleburgaz’da CHP başarının karşılığını genel merkezden alamıyor” diyerek genel merkez kararlarına tepki gösterdi.

Daha sonra bir parti üyesini “Başkan basının önünde mi tartışacağız ?” diye sorunca İlçe Başkan Aladdin Güncer “Fikret Akalgan’ın  Uğur Mumcu ile ilgili bir konuşma olacak. Konuşması bittikten sonra basını dışarı alırız” dedi.

Ancak basın mensupları da Fikret Akalgan’ın konuşmasının bitmesini beklemeden dışarı çıktı.

 

Bazı parti üyeleri ise basın mensuplarını dışarı çıkartılmasının yanlış bir davranış olduğunu belirerek “Şimdi basını dışarı çıkartıyorsunuz. Ama parti üyeleri her şeyi faceebok’da her şeyi paylaşıyor.   Madem basın mensuplarını dışarı çıkartacaktınız toplantı basına kapalı deseydiniz. Onlarda gelmezdi. AKP’ye mana buluyorsunuz. Ama AKP’den daha anti demokratik hareket ediyorsunuz” sözleriyle tepki gösterdi. Ertan BAYER 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz
1- Adalet ve Kalkınma Partisi
2- Alternatif Parti
3- Anadolu Partisi
4- Bağımsız Türkiye Partisi
5- Büyük Birlik Partisi
6- Cumhuriyet Halk Partisi
7- Demokrat Parti
8- Demokratik Gelişim Partisi
9- Demokratik Sol Parti
10- Doğru Yol Partisi
11- Emek Partisi
12- Genç Parti
13- Hak ve Adalet Partisi
14- Hak ve Eşitlik Partisi
15- Hak ve Özgürlükler Partisi
16- Halkın Kurtuluş Partisi
17- Halkın Yükselişi Partisi
18- Halkların Demokratik Partisi
19- Hür Dava Partisi
20- Vatan Partisi
21- Liberal Demokrat Parti
22- Merkez Parti
23- Millet Partisi
24- Millet ve Adalet Partisi
25- Milliyetçi Hareket Partisi
26- Muhafazakar Yükseliş Partisi
27- Özgürlük ve Dayanışma Partisi
28- Saadet Partisi
29- Toplumsal Uzlaşma Reform ve Kalkınma Partisi
30- Türkiye Komünist Partisi
31- Yurt Partisi
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--