Lüleburgaz’da 23 Nisan coşkusu
Kenan Ürün; “Lüleburgazspor’u iyileştirmek için adayım”
Lüleburgaz’da feci kaza
Çeşme meydanına TREPAŞ Resmi Ödeme Merkezi  açıldı
Bu haber 11 Eylül 2013, Çarşamba 09:25 tarihinde eklendi. 1341 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şeker Fabrikası Müdürü Kaymakam’dan destek istedi

Alpulu Şeker Fabrikası Müdürü Fikri Cömert, 10 Eylül Salı günü Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz’ı makamında ziyaret edip fabrikanın kapanmaması için destek istedi.
Şeker Fabrikası Müdürü Kaymakam’dan destek istedi

Gökhan KAN- Kars Şeker Fabrikası Müdürlüğü’nden Alpullu Şeker Fabrikası’na Müdür olarak atandığını belirten Cömert “ Buraya geldiğimde fabrikanın çalışmadığını ve 15 bin ton pancarın da Eskişehir’deki fabrikaya taşınacağını öğrendim ve çok üzüldüm. Bunun için hiç olmazsa gelecek yıl fabrikanın çalışmasını sağlamak adına çalışmalara başladık. Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve Kaymakam Cemalettin Yılmaz’dan destek istedik. Onların destekleriyle köylerimize gidip muhtarlarımız vasıtasıyla köylülerimizle görüşecek ve pancar üretiminin arttırılması için ne gerekiyorsa yapacağız. Pancar Kooperatifleri ile görüşmeler yapıyoruz. Fabrikamızın kapanmaması için üretimin arttırılması gerektiğini anlatıyoruz. Çünkü Fabrikanın kapanması demek, 5-6 bin kişinin buradan dışarıya göç etmesi demek, Alpullu’nun bitmesi demektir. Ayrıca pancardan elde edilecek gelirin başka hiçbir bitkiden alınamayacağı bir gerçektir. Bunu halkımıza anlatıp üretimi arttırmalıyız. Bunun için pancar çapalama ve sökme makinelerini satın alıp üreticilerimize kiralayacağız ve böylece üreticinin cebine girecek paranın artmasını sağlayacağız.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek