Vali Ekici’den Jeotermal Enerji toplantısı
Okçular dereceler ile döndü
Şamiloğlu Sporcusu Dünya 3. Sü oldu
Barış Mahallesinde kimlik yenileme seferberliği
Bu haber 20 Ağustos 2013, Salı 09:17 tarihinde eklendi. 1260 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Birgün “Buğday fiyatına ayçiçeği çiftçiyi bitirir”

Lüleburgaz Ziraat Odası Başkanı Mustafa Şener Birgün, ayçiçeği taban fiyatları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “ Buğday fiyatına ayçiçeği çiftçimizi bitirir” dedi.
Birgün “Buğday fiyatına ayçiçeği çiftçiyi bitirir”

Gökhan KAN- Başkan Birgün, ayçiçeği taban fiyatının açıklanmasını merak ve endişe ile beklediklerini belirterek “ Yağlı Tohumların ayçiçek alım fiyatını açıklamamasına rağmen alım yapılan fabrikalar ve borsadan takip ettiğimiz kadarı ile ayçiçeğinin ton başına 900 ila 950 TL arasında olacağını duyuyoruz. Eğer fiyatlar bu şekilde olursa çiftçimiz biter. Buğday fiyatına ayçiçeği satacak çiftçi tamamen yıkılır. Geçen yıl 40 bazlı 10 ton ayçiçeğini 15 bin TL’ye veren çiftçimiz bu yıl aynı ürününden 9 bin TL alırsa tamamen bitecektir. Girdilerin yükselerek seyrettiği gübre ve mazotun arttığı dönemde ayçiçeği fiyatının gerileyerek neredeyse buğday fiyatına gerilemesi çiftçimize  “ artık ürün ekme” demekten başka bir şey değildir” dedi.

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek