Vali Ekici’den Jeotermal Enerji toplantısı
Okçular dereceler ile döndü
Şamiloğlu Sporcusu Dünya 3. Sü oldu
Barış Mahallesinde kimlik yenileme seferberliği
Bu haber 14 Ağustos 2013, Çarşamba 09:23 tarihinde eklendi. 1097 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğrudan Faaliyet Desteği programı başladı

Trakya’yı yaşamak ve üretmek için arzulanan bölge haline getirme vizyonu ile faaliyet gösteren Trakya Kalkınma Ajansı, destek programları ile bölgeye kaynak aktarmayı sürdürüyor. Bu kapsamda 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programını ilan eden Ajans bu program vasıtasıyla paydaşlarına 500 bin TL mali destek sağlıyor.
Doğrudan Faaliyet Desteği programı başladı

Kurulduğu günden bu yana Mali Destek, Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Desteği programları aracılığıyla Trakya’nın kalkınması için bölgeye tamamı karşılıksız olmak üzere yaklaşık 44 milyon TL’lik bir kaynak aktaran TRAKYAKA, yeni bir mali kaynağı daha paydaşlarının hizmetine sunuyor. Ajans, sosyo-ekonomik gelişmeyi hızlandırabilecek önemli fırsatların değerlendirilmesine ve sosyo-ekonomik gelişme önündeki dar boğazların giderilmesine yönelik tedbirleri ve planlama/araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programını ilan etmiş bulunuyor.

Kalkınma ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına ve kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmalarına destek sağlamak üzere açılan 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı TRAKYAKA paydaşlarının başvurularını bekliyor. Bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesini geliştirmeye yönelik iş geliştirme merkezleri, teknoloji geliştirme merkezleri, teknoparklar gibi kuruluşların ve bunların tesislerinin kurulması amacıyla yapılacak fizibilite benzeri ön çalışmalar gibi bölge için önemli olabilecek stratejik eylemlerin başlatılmasına ve gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak olan DFD programı kapsamında 500.000 TL mali destek sağlanacağı belirtiliyor.

Öncelikler Neler ve Kimler Başvurabilir?

Büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesine ve bu kararların yönlendirilmesine katkı sağlayacak faaliyetlerin de destekleneceği programın öncelikleri arasında yenilik ve girişimcilik, üretim ve lojistik, enerji verimliliği, kentsel kimlik ve tasarım, afet acil yardım, kültür ve turizm konularındaki fizibiliteler, planlama ve araştırma çalışmaları yer alıyor. Mahalli idareler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, teknoloji geliştirme bölgeleri ve teknoparklar, organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, birlikler ve kooperatifler ile sivil toplum kuruluşlarının başvurabileceği DFD Programı çerçevesinde proje başına 25.000 ila 75.000 TL karşılıksız hibe desteği sağlanıyor.

Son Başvuru Tarihini Beklemeyin

31 Aralık 2013 Salı günü saat 18:30’a dek sürecek olan 2013 Yılı DFD Programı başvuruları Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden kabul ediliyor. Başvuruların sistemden alınan çıktılarının elden veya posta yolu ile son başvuru tarihinden itibaren en geç beş iş günü içerisinde Ajansa teslim edilmesi gerekiyor. DFD kapsamında aynı başvuru sahibi aynı yıl içinde en fazla üç proje sunabiliyor ve en fazla bir projesi için destek alabiliyor. Ajans, başarılı faaliyetlere sağlanacak mali desteğin program bütçesine ulaşması halinde son başvuru tarihini beklemeksizin başvuru kabulünü sona erdirebiliyor. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını iletmek için son başvuru tarihini beklememeleri tavsiye ediliyor.

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek