Trakya aşırı sıcaklara teslim oldu
Vali Ekici’nin Mahalle Muhtarlıklarını ziyaret etti
Dolunun etkili olduğu Kırklareli'nde hasar tespit çalışmaları tamamlandı
Dansçı adayları için yaz okulu başlıyor
Bu haber 06 Haziran 2024, Perşembe 09:05 tarihinde eklendi. 503 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAL GÖÇ, BASINLA BULUŞTU

Balkan Yarımadası Göçmenleri Derneği (BAL GÖÇ) Başkanı Veli Öner, 5 Haziran 2024 Çarşamba günü Lüleburgaz’da bulunan basın mensupları ile birlikte kahvaltılı toplantı yaptı.
BAL GÖÇ, BASINLA BULUŞTU  

Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz Belediye Meclis Üyesi olan BAL GÖÇ Başkanı Veli Öner, toplantıda 9 Haziran 2024 Pazar günü Bulgaristan’da yapılacak olan erken parlamento seçimleri ile ilgili bilgi verdi.

Bu seçimlerde Türkiye’de yaşayan 350 bin soydaşında oy kullanacağını belirten  Başkan Veli Öner, Lüleburgaz’da da Genel Ferhat Akad İlköğretim Okulu’nda iki sandık kurulacağını söyledi.

Bulgaristan Parlamentosu’nda 240 milletvekilinin bulunduğunu ve Türklerin Partisi olarak bilinen Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (HÖH) 36 milletvekilinin olduğunu da belirten Başkan Veli Öner; “Lüleburgaz’da 4 bin seçmen var.  Yaşlılar oy kullanarak haklarına sahip çıkıyor. Ancak gençleri sandığa götürmekte zorluk çekiyoruz. Bu seçimler Bulgaristan vatandaşlığımızı da korumak için, Avrupa’da eşit vatandaşlık haklarımızı korumak için, Bulgaristan’da ki mal varlıklarımızı korumak için, Bulgaristan’da yaşayan kardeşlerimize destek vermek için, Bulgaristan’daki emeklilik haklarımızı korumak için bu seçimlerde HÖH’in alacağı 1 oy bile çok önemli. Tüm soydaşlarımızı sandığa davet ediyoruz” dedi.

Toplantıya BAL GÖÇ Başkanı Veli Öner ile birlikte BAL GÖÇ Başkan Vekili Avukat Mümin Neşetoğlu, BAL GÖÇ Yönetim Kurulu Üyesi Atıf Yayladere, BAL GÖÇ Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Vasfiye Sönmez katıldı.

Ertan BAYER

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek