Lüleburgaz motifleri sergisi açıldı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Tarıkdaroğlu’dan Altıyol’a ziyaret
Aziz Yıldırım’a Lüleburgaz’da coşkulu karşılama
Bu haber 09 Nisan 2024, Salı 09:09 tarihinde eklendi. 380 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kristal İş Sendikası’ndan büyük başarı

28. Dönem Cam Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde Kristal-İş Sendikası büyük bir başarıya imza attı.
Kristal İş Sendikası’ndan büyük başarı  

Kristal-İş Sendikası ile Cam İşverenleri Sendikası arasında yürütülen 28. Dönem Cam Grup Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. Görüşmelerin 7. oturumu, Şişecam’ın Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi ve taraflar arasında anlaşma sağlandı.

Yapılan oturumda kalan maddeler üzerinde müzakereler sürdü ve bu maddeler üzerinde mutabakata varılarak, teklif taslağı bütününde yer alan tüm maddeler üzerinde anlaşma sağlandı. İmzalanan sözleşme ile üyelerin refahını arttıracak ücret ve sosyal hak kazanımları elde edildi.

Sözleşmenin yürürlük süresi 2 yıl olarak belirlendi ve 6’şar aylık dönemler halinde bağlandı. İşçilere %111 ile %237.5 arasında değişen zam oranları ve sosyal haklar sağlandı.

Yetkililerden Şişecam Otomotiv Fabrikası Çalışanlarına Ziyaret

Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş, Genel Başkan Yardımcısı Selim Çallı, Trakya Şube Başkanı Mehmet Özmüş ve Şube Yönetimi, Trakya Şubesine Bağlı Kırklareli Cam Sanayii Paşabahçe Fabrikası, Trakya Cam Sanayii Düzcam Fabrikası ve Şişecam Otomotiv Fabrikası çalışanı üyelerini işyerlerinde ziyaret ederek bağlanan 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sendika yetkilileri, fabrika çalışanlarının iş yerinde gerçekleştirdikleri ziyareti coşkuyla karşıladılar. Çalışanlar, sendika temsilcilerini büyük bir ilgi ve memnuniyetle karşılayarak, yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Ziyaret sırasında Kristal-İş Sendikası yetkilileri, Şişecam Otomotiv fabrikası çalışanlarına bağlanan 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi hakkında detaylı bilgi verdi. Ayrıca, sözleşmenin işçilerin refahını arttıracak ücret ve sosyal hak kazanımlarını içerdiğini vurguladılar.

Fabrika çalışanları, sendika yetkililerine işbirliği ve katkıları için teşekkür ederek, yapılan ziyaretin işçi-şirket ilişkilerinin güçlenmesine katkı sağladığını ifade ettiler.

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek