Lüleburgaz’da yaralamalı trafik kazası
Şaban Öğünç Ortaokulu’ndan bu sene 3. İl birinciliği
Evrensekiz belediyesinde toplu sözleşme imzalandı
33. Çocuk Şenliği yağmur altında başladı
Bu haber 15 Ekim 2022, Cumartesi 09:18 tarihinde eklendi. 19553 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

LÜLEBURGAZ PANCAR BÖLGE ŞEFLİĞİ HALKINDIR, SATILAMAZ

Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu, Lüleburgaz Belediyesi’nden yapılan toplantı sonunda bir basın açıklaması yaptı.
LÜLEBURGAZ PANCAR BÖLGE ŞEFLİĞİ HALKINDIR, SATILAMAZ  

Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu’ndan Pancar Bölge Şefli ile ilgili olarak yapılan basın açıklaması şöyle; “Ortalama altmış gün önce Lüleburgaz’ın İstanbul caddesinde bulunan pancar bölge şefliği arazisinin ( 6630 m2) satışı sonucu ortaya çıkan adaletsizliğe karşı “ Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu “ olarak başlattığımız mücadele süreci, halk nezdinde karşılık bulmuş ve genişlemiştir.

Sivil inisiyatif temelinde başlattığımız bu hareket Meşru bir harekettir ve gücünü de meşru olmasından almaktadır. Ayrıca bu hareketin üzerinde titizlikle durduğumuz en önemli yanı da siyaseti karıştırmadan hareket ediyor olmamızdır.

Çünkü halkımız yıllardır yaşanan bu siyasi çekiştirmelerden bıkmıştır, dolayısıyla bu konudaki mücadelenin genişleme gücüde halkın genelinden karşılık buluyor olmasındandır. 

Lüleburgaz Belediye Meclisinin ve o Meclis’te artarak oluşan iradenin milletin kesin iradesi ve sonrasında oluşacak hareket şeklinin de odağını oluşturmuş, oluşturmaya da devam edecektir.  Lüleburgaz da yaşayan halkımızın hiçbir sebep ve şekilde değişmesine imkân vermeyen iradesi, ne olursa olsun üç beş kişinin çıkarı doğrultusunda değil, halkın büyük kesiminin geleceği adına sonuçlanacağı yönünde olacaktır.

Çünkü; Pancar Bölge Şefliği arazisi Kamuya aittir, yani halkındır. Ve yaşlı bakım evi, çocuk kreşi, park ve deprem toplanma alanı olarak düzenlenebilmesi için en kısa sürede Lüleburgaz Belediyesine devredilmelidir..

İlçemizde yaşanan bu hareket, unutulmamalıdır ki milletin arzusudur; hatta bir gereksinimidir de!. Bu arzu ve gereksinimi doğuran şey de sadece kişiler değil, doğrudan yaşanan olaylardır. 

Çünkü Lüleburgaz Belediyesinin konuyla ilgili olarak açtığı dava sonuçlanmadan birileri fırsattan istifade etmek adına bu yeri ele geçirmek istemektedir. Aslında daha öncede belirtildiği üzere son yaşanan kararla iktidar Lüleburgaz Belediyesini ve dolayısıyla halkımızı yok saymıştır.

Halk olarak yaşamsal bütünlüğümüzü ve hareket kabiliyetimizi tehdit eden hukuk dışı birtakım siyasi emrivakiler ve topraklarımıza hiçbir hakka dayanmaksızın vuku bulan saldırılar, gelecekte yaşanacak tehlikeli sonuçlar karşısında halkımıza birleşerek mücadele etme gereğini hissettirmiştir.

Bu davaya gönülden inanmak, bu yolda gösterilen irade ve kararlılıkla gerçekleştirilecektir. Yaşaması ve başarılı olması gereken şahıslarımız değil, bu sorunu çözecek olan fikirlerdir.

Sonuç itibarıyla gelinen nokta da, halkımız ben yaptım oldu ya, ben ne dersem o olur denmesine, ya da kısacası emrivaki alınan kararlara karşı verdikleri İMZA’larıyla itiraz etmiştir.

Değerli arkadaşlar; gerçeklerden kaçamayız. Hatta kendimizden hiç kaçamayız! Bu konunun en kısa sürede halkımızın genel iradesi ve menfaatleri adına çözümlenmesi bugünkü iktidarın görevi olmalıdır.

Saygılarımızla..”

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek