Lüleburgaz’da Sena Şener rüzgarı
Motosikleti bırakıp kaçtı, bir sürü ceza yedi
Ehliyetsiz sürücü motosikleti bırakıp kaçtı
Bu haber 14 Mayıs 2022, Cumartesi 09:10 tarihinde eklendi. 219 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan; “Türk Çiftçisi Dünya Çiftçiler Günü’ne buruk giriyor”

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Tarım ve Orman Bakanı Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere soru önergesi verdi.
CHP  Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan;  “Türk Çiftçisi Dünya Çiftçiler Günü’ne buruk giriyor”  

Milletvekili Turabi Kaya, soru önergesini ile birlikte yaptığı açıklamada Türk Çiftçisi’nin Dünya Çiftçiler Günü’ne buruk girdiğini söyledi.

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Çiftçilerimiz yüksek girdi fiyatları nedeni ile üretimi sürdürmekte zorlanmaktadır.

Tarımda kullanılan kimyevi gübrelerdeki son bir yıllık fiyat artışları, mazot, tohum, zirai ilaç, hayvancılık sektörü için yem ve diğer girdilerdeki yüksek artışlar üretimi doğrudan tehdit etmektedir.

Ülkemiz için; gıda, tarım ve hayvancılık üretiminde tehlike çanları çalmaktadır.

Bu güne kadar uygulamış olduğunuz politikalar içerisinde; “önce bizim insanımız, önce bizim emekçimiz” fikri olmadığı sürece tüm politikalar çökmeye mahkûmdur. Ülkemizde de Türk Çiftçisi 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününe buruk bir şekilde girmektedir.

 

Bu bağlamda;

Çiftçilerimizin ve Hayvan Üreticilerimizin içinde bulundukları bu zor şartları düzeltmek ve daha iyiye taşımak adına, içinde “önce bizim insanımız, önce bizim emekçimiz”  fikri geçen bir eylem planınız var mıdır?” diye sordu.

Ertan BAYER

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek