Lüleburgazspor’un fikstürü çekildi
Uyuşturucu satıcılarına geçit yok -
Valiliğin Muhtarlar Günü programı belli oldu
AK Parti’de Danışma Meclisi yarın toplanıyor
Bu haber 23 Eylül 2021, Perşembe 09:27 tarihinde eklendi. 229 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Servis ücretleri belli oldu

Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin Eylül ayındaki toplantısında aldığı kararla birlikte okul servis ücretleri belli oldu. Bu kapsamda Milli Eğitim’e bağlı tüm okullarda sabah ve akşam olmak üzere iki servis aylık 250 TL, günde 4 servis (Sabah - öğle – akşam) aylık 325 TL ve rehber personel bulundurulması zorunlu araçlarda öğrenci başına aylık ekstra 30 TL olarak belirlendi. Bununla birlikte belirlenen ücretlerin dışında ücret tarifesi belirleyen servis sürücüleri tespit edildiğinde Lüleburgaz Belediyesi’ne şikayet başvurusunda bulunulabilir.
Servis ücretleri belli oldu  

2021-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı açılırken okul servis ücretleri de belli oldu. Bu kapsamda Lüleburgaz Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda en düşük servis ücreti 250 TL oldu. En yüksek servis ücreti 325 TL olurken rehber personel bulundurulması zorunlu araçlarda öğrenci başına aylık ek 30 TL ücret belirlendi.

 

Ücret tarifesine uymayanı şikayet edin

 

Son günlerde bazı servis sürücülerinin belirlenen ücret tarifesine uymadığı öğrenilirken servis ücretlerine uymayanlar hakkında Lüleburgaz Belediyesi’ne bizzat ya da 4445539 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden başvuruda bulunulabilir. Ücret tarifesine uymadığı tespit edilen servis sürücüleri hakkında cezai yaptırım uygulanacak.

 

Bütün okullarda geçerli

 

Alınan meclis kararı Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okullarda aynı şekilde geçerli olacak. Bu kapsamda devlet okullarında da, özel okullarda da aynı servis ücreti geçerli olacak. Fiyatlarda özel okul ve devlet okulu ayrımı yapılmayacak. Yine bu kurala uymayanlar tespit edildiğinde cezai işlem uygulanacak.

 

Fiyat tarifesi

 

Belediye meclisinin aldığı kararla birlikte fiyat tarifesi ise şöyle:

Günde 2 servis aylık ücret 250 TL

Günde 4 servis aylık ücreti 325 TL

Rehber personel bulundurulması zorunlu araçlarda öğrenci başına ekstradan aylık 30 TL alınacaktır

 

Haber Buğra KAYA Fotoğraf Lüleburgaz Belediyesi

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek