Ercan Daloğlu’nu kaybettik
Emekli-Sen’de başkan yeniden Avni Berberoğulları
Başkan Gerenli’den Vali Bilgin’e ziyaret
Baharı  beklerken kış geri geldi
Bu haber 06 Mart 2021, Cumartesi 09:29 tarihinde eklendi. 614 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DSİ’de Lüleburgaz görüşmesi!

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Devlet Su İşleri (DSİ) 112. Şube Müdürü Nurettin Kıvrak ile biraraya geldi. Görüşmenin ana gündeminde Lüleburgaz deresinin ıslahı, alternatif yola yapılacak köprüler ve Lüleburgaz’ın uzun yıllar su ihtiyacını karşılayacak projeler görüşüldü.
DSİ’de Lüleburgaz görüşmesi!  

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli Lüleburgaz’ın dere ıslahı başta olmak üzerepek çok önemli konuyu görüşmek üzere DSİ 112. Şube Müdürü Nurettin Kıvrak’labuluştu. Samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Lüleburgaz için yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı.

 

Dere ıslahı konuşuldu

 

Başkan Gerenli, özellikle son taşkınlardan sonra Lüleburgaz halkının merakla beklediği dere ıslahından alternatif yola yapılacak köprülerden, Lüleburgaz’ın içme suyu ihtiyacıyla ilgili yapılacak yatırımlara kadar çok sayıda konuyu görüştü. Kıvrak, Lüleburgaz Deresi üzerinde başlayacak alternatif yol güzergahındaki köprülerin yapımının ardından dere ıslahıyla ilgili çalışma başlatacaklarını söyledi.

 

İçme suyu projeleri de görüşüldü

 

Başkan Gerenli ile Kıvrak arasında samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmelerde Lüleburgaz’ın içme suyu ihtiyacına yönelik yatırımlar da görüşüldü. Halihazırda içme suyu ihtiyacının tamamını yeraltı sularından karşılayan Lüleburgaz’ın uzun yıllar su ihtiyacını ortadan kaldıracak önemli projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. 

 

Başkandan iş birliği mesajı

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Gerenli ise iş birliği mesajı verdi. Başkan Gerenli, “Nurettin Kıvrak’laönümüzdeki günlerde yapımına başlanacak olan alternatif yol güzergahındaki iki köprü, Lüleburgaz Deresi'nin ıslahı ve kentimizin önümüzdeki süreçte içme suyu ihtiyacını karşılayacak projeler ve yatırımlar konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Çözüm bekleyen önemli sorunlarımız için tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Haber Ertan BAYER  Fotoğraf Lüleburgaz Belediyesi

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek