Ercan Daloğlu’nu kaybettik
Emekli-Sen’de başkan yeniden Avni Berberoğulları
Başkan Gerenli’den Vali Bilgin’e ziyaret
Baharı  beklerken kış geri geldi
Bu haber 01 Mart 2021, Pazartesi 09:24 tarihinde eklendi. 379 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Geleceğimle Büyüyorum” projesi tanıtıldı

Kırklareli Valiliğinin koordinesinde çocuklar ve gençlerin gelecek hayatlarına taşıyacakları olumlu davranışlar geliştirmeleri, tüm vatandaşlarımızın çevre bilinci farkındalığı oluşturmaları, geri dönüşümün önemini kavramaları ve tasarruf bilinci geliştirmeleri amacıyla hayata geçirilen “Geleceğimle Büyüyorum” projesi tanıtım toplantısı Kırklareli Valisi Osman BİLGİN’in başkanlığında paydaş kurumların katılımıyla video konferans yöntemi ile yapıldı.
“Geleceğimle Büyüyorum” projesi tanıtıldı  

“Geleceğimle Büyüyorum” projesi nedir? Amaçları nelerdir?

Günümüzde kaynakların azalması, nüfusun artması gibi nedenlerle atıkların dönüştürülmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi, çevresel farkındalık oluşturulması oldukça önem kazanmıştır. İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması amacıyla tüm kamu kurum ve kuruluşları sürece dahil edilerek ‘Geleceğimle Büyüyorum’ projesi oluşturulmuştur.

Çocuklarımız ve gençlerimizin gelecek hayatlarına taşıyacakları olumlu davranışlar geliştirmeleri, tüm vatandaşlarımızın çevre bilinci farkındalığı oluşturmaları, geri dönüşümün önemini kavramaları ve tasarruf bilinci geliştirmeleri projenin amacıdır.

Sıfır atık, atık toplama ve geri dönüşüm konularında belediye, çevre ve şehircilik il müdürlüğü ile çalışmalar yapılarak konu hakkında halen yürütülen projelere okulların dâhil edilmesini sağlar. İlde bulunan okullardaki eski malzemelerin yenileme çalışmalarının yapılmasını destekler.  Atık gıdaların geri dönüşümünü sağlar.  Atık malzemelerin geri dönüşümünün teşvik edilmesini sağlar.  Kamu personelinin sıfır atık konusunda bilinçlendirilmesini sağlar.  Tek kullanımlık poşet kullanımının azaltılmasını sağlar.  Çocuk ve gençlerin ağaç dikme kültürünün oluşturulmasını sağlar.  Atık boyaların toplanarak değerlendirilmesini sağlar. Özellikle gençlerde bisiklet kullanımının teşvik edilmesini sağlar.  Kullanılmayan eşyaların çocuklar arasında değişiminin yapılmasını sağlar.  Kullanım ömrünü tamamlamış ilaçların geri dönüşümünü sağlar. Geri dönüşümün teşvik edilmesi için çalışmalar yapılmasını sağlar.

Projenin paydaşları kimlerdir?

Kırklareli Valiliğinin koordinasyonunda yürütülen projenin paydaşları; Kırklareli Belediye Başkanlığı, İlçe Belediyeler ve Belde Belediyeleri, İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman Müdürlüğü, Trakya Kalkınma Ajansı ve diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarıdır.

Haber Buğra KAYA Fotoğraf Kırklareli Valiliği

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek