Kırklareli en riskli 15 il arasında
“Maalesef hasta sayılarımız arttı”
Kaymakam Yüce “Koronada yatay seyrediyoruz”
Esnaf kadınlar, kadına şiddete “DUR” dedi
Bu haber 27 Ekim 2020, Salı 09:02 tarihinde eklendi. 371 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Can dostları koruyacaklar

Lüleburgaz Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde(LYKA) “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” düzenlendi. Eğitime katılan 30 kişi sertifikalarını aldı.
Can dostları koruyacaklar  

Lüleburgaz Belediyesi’nin sokak hayvanları için düzenlediği “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi’ne” katılan 30 kişi eğitimin ardından sertifikalarını törenle aldı. Can dostların koruyucu melekleri olacak olan görevliler Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nden de alacakları kimlikle birlikte yaşadıkları bölgelerde can dostların yanında yer alacaklar.

Sokak hayvanlarının beslenmesi ve tedavisi konusunda can dostların yanında yer alan Lüleburgaz Belediyesi, “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” verdi.

Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde gerçekleşen eğitim programına 30 hayvansever katıldı. Lüleburgaz Belediyesi Veteriner Hekimi Metin Şenpınar’ın verdiği yaklaşık 3 saatlik eğitimde hayvanseverlere yaralanmalardan hayvanların beslenmesine kadar pek çok konuda bilgiler verildi.

Eğitimin sonunda katılımcılara sertifikaları teslim edildi. Hayvanseverler Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden alacakları “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi” kimlikleriyle resmen sahaya inecekler.

YEREL HAYVAN KORUMA GÖREVLİSİ KİMDİR?

Yerel hayvan koruma görevlisi, özellikle kedi ve köpekler gibi sahipsiz hayvanların kendi mekânlarında, bulundukları bölge ve mahallelerde yaşam sorumluluğunu üstlenen ve İl Hayvan Koruma Kurulu’nca yetkilendirilen kimselerdir.

Haber Buğra KAYA Fotoğraf Lüleburgaz Belediyesi

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek