Trakya 19.23’te tek yürek oldu
İzmir’de oldu Lüleburgaz’ı korkuttu
Zafer Mahallesi’nde bugün elektrik kesilecek
Kırklarelispor, ilk mağlubiyetini aldı
Bu haber 09 Ekim 2020, Cuma 08:58 tarihinde eklendi. 5475 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AK Parti’den Azerbaycan’a destek

AK Parti Lüleburgaz Gençlik Kolları Teşkilatı tarafından basın açıklaması yapılarak Azerbaycan’a destek verildi.
AK Parti’den Azerbaycan’a destek  

Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesini işgal etmesi ve uluslararası hukuku hiçe sayması nedeniyle AK Parti Ilçe Gençlik Kolları basın açıklaması yaptı.

Gençlik Kolu Başkanı Abdussamed Kayalı tarafından yapılan açıklamada “27 Eylül 2020 tarihinde, Ermenistan 30 yıldır tüm hukuk kurallarını çiğneyerek işgal ettiği Dağlık Karabağ bölgesinde Azerbaycan'a saldırmıştır.

Dünyanın da bildiği gibi Ermenistan, uzun yıllardır benimsediği saldırgan ırkçılığı ile sözde "Ermeni Soykırımı" yalanın kullanarak ekonomik sıkıntıların ve siyasi istikrarsalığmı gizlemeye; vatandaşlarını manipüle etmeye çalışan bir ülkedir

Ermenistan'ın son zamanlarda artırarak sürdürdüğü saldırgan ırkçı politikalarını kabul etmek mümkün değildir. Ermenistan'ın resmi sosyal medya hesabından geçtiğimiz günlerde paylaşılan, "barış için çağrıda bulunması gerekirken bir elinde silah bir elinde haç ile poz veren din adamının fotoğrafı da ülkenin bu saldırgan ve ırkçı zihniyetinin apaçık ve net bir tezahürüdür.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, Ermenistan Temmuz ayı sonunda ABD ve AB'nin terör örgütü olarak tanıdığı PKK ile anlaşma yaparak, 300 PKK/YPG'h teröristi otobüslerle Ermenistan ve Karabağ'a getirmiştir. Terör örgütü PKK/YPG üyelerinin, Dağlık Karabağ'daki Ermeni milislerle işbirliğinin asla kabul edilemez olduğunu vurgulayarak; uluslararası toplumu terör örgütüyle işbirliği yapan Ermenistan'ı kınamaya çağırıyoruz.

Ermenistan'ın 4 Ekim 2020 tarihinde Azerbaycan'ın en büyük ikinci şehri Gence'yi ve sivilleri hedef alan roket saldırısı da bir kez daha gerçek yüzünü göstermiştir. Bu gerçekler ışığında bir kez daha açıkça söylüyoruz ki Ermenistan'ın politikaları asla kabul edilemez.

Minsk Grubu ise uzun süredir bölgede barışı sağlamakta başarısız olmuş ve Ermenistan'ın pervasız tavrına ve şiddetli saldırılarına sessiz kalmıştır. Unutulmamalıdır ki, görmezden gelmek ve Ermeni şiddetin karşı taraflı bir politika izlemek bu çatışmaya çözüm getirmeyecektir. Türkiye bölgede barışı yeniden tesis etmenin tek yolunun sadece Ermenistan'ın hukuksuz işgaline son verip, Dağlık Karabağ'dan çekilmesi olduğunu açıkça vurgulamaktadır.

AK Parti Gençlik Kolları olarak, kardeş Azerbaycan'ı ve onların yasal haklarını dahil olduğumuz tüm uluslararası platformlarda her şart ve koşulda destekleyeceğimizi belirtmek isteriz.” Ifadelerine yer verildi.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek