Muratlı’da  kağıt yüklü tır yandı
Vatandaş yine mağdur
Doğuştan CHP’li Zeynel, CHP’den istifa etti
Geleceğin Yıldız Girişimcileri Eve Dönüş Programı başlıyor
Bu haber 28 Mayıs 2020, Perşembe 08:47 tarihinde eklendi. 502 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mera paylaşımları gerçeği yansıtmıyor

Sosyal medya üzerinden önceki gün ve dün yapılan paylaşımlarda meraların ücretli olacağı ilk uygulamanın ise Kırklareli’nde yapılacağı belirtilmişti.
Mera paylaşımları gerçeği yansıtmıyor  

Kırklareli Valiliği yaptığı basın açıklaması ile sosyal medyada dolaşan Kırklareli’nde  Meraların paralı olacağı iddiasını yalanladı.

Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında yer alan, Kırklareli Valiliği İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, sadece Kırklareli İli’nde ve ilk defa uygulanacağı iddia edilen mera alanlarında, hayvan otlatanlardan hayvan başına para alınacağı ile ilgili yapılan haber ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır.  İddiaların aksine; İlgili yazıda İfade edilen bedeller 4342 sayılı Mera Kanunu’nun 26.maddesi gereği; her yıl 81 ilimizin Mera Komisyonları tarafından belirlenmektedir. Toplanan bedeller Mera Yönetim Birlikleri ve Köy Muhtarlıkları tarafından bünyelerinde bulunan ‘’Mera Hesabı’’na aktarılmak üzere köy sandığına gelir kaydedilmekte ve meraların ıslahı, bakımı ve geliştirilmesinde kullanılmaktadır. İfade edildiği gibi bu uygulamanın ilk defa ve sadece ilimizde yapıldığı, bedelin İl Müdürlüğümüz tarafından tahsil edileceği gibi bir durum söz konusu değildir. Mera Komisyonu tarafından alınan bu karar sadece ve ilk defa ilimiz tarafından değil; İlgili kanunun yayınlandığı 1998 yılından itibaren 81 İl tarafından alınan bir karardır.” Denildi.

Ertan BAYER

 

     

       Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek