Vali Osman Bilgin, Ramazan bayramını kutladı
Lüleburgaz BİLSEM, TUBİTAK yarışmasına kabul edildi
Vali Bilgin’den hayırseverlere teşekkür
Arifede yağmur, bayramda güneş
Bu haber 12 Mayıs 2020, Salı 08:39 tarihinde eklendi. 484 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli; “ARES’le ilgili ne gerekiyorsa yapıldı”

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli 11 Mayıs .2020 Pazartesi gazetemizde yer alan “Ares’e yanlış rapor mu tutuluyor?” başlıklı haberle ilgili açıklamada bulundu.
Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli;   “ARES’le ilgili ne gerekiyorsa yapıldı”  

Gazetede yer alan  haberin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Başkan Gerenli şunları söyledi:”Konuyla ilgili idari soruşturma devam ediyor. Şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışımız doğrultusunda soruşturmanın muhakkik tarafından yürütülmesi için Kaymakamlığa başvuruda bulunduk. Soruşturma önümüzdeki süreçte Kaymakamlık tarafından atanacak olan muhakkik tarafından yürütülecektir. Habere konu olan Dogo Argentino cinsi küçük dostumuzun tedavi süreciyle ilgili epikriz raporu istenmiş olup rapor, ilgili veteriner hekim tarafından düzenlenerek tarafımıza teslim edilmiştir. Tedavi sürecini başarıyla yürüten özel klinik çalışanlarını ve veteriner hekimi bu şekilde asılsız haberlerle zan altında bırakmak kabul edilebilir bir şey değildir” dedi.

Sosyal yardımlarımız sürüyor

Lüleburgaz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen sosyal yardımlarla ilgili de bilgilendirmede bulunan Gerenli şunları söyledi; koronavirüs vakasının ülkemizde görüldüğü ilk tarihten itibaren pandemi ile mücadelemiz sürüyor. Bu süreçte bir yandan esnaf odaları ve dernekler vasıtasıyla bizlere iletilen ihtiyaç sahibi esnaf ve iş yeri çalışanlarına yardımlarımız devam ederken diğer yandan belediyemiz Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünce belirlenen ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz. Bugüne kadar 365 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza toplamda 128 bin 500 TL nakdi yardım, 955 vatandaşımıza da gıda ve temizlik malzemesi içeren yardım paketi ulaştırdık. Bu pandemi sürecinde halkımızın ve esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek