Vali Osman Bilgin, Ramazan bayramını kutladı
Lüleburgaz BİLSEM, TUBİTAK yarışmasına kabul edildi
Vali Bilgin’den hayırseverlere teşekkür
Arifede yağmur, bayramda güneş
Bu haber 18 Nisan 2020, Cumartesi 11:15 tarihinde eklendi. 666 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Sağlık çalışanları bürokratlarınızdan daha mı az değerli?”

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a korona virüs salgınıyla mücadele edildiği günlerde “Sağlık çalışanları bürokratlarınızdan daha mı az değerlidir?” diye sordu.
“Sağlık çalışanları bürokratlarınızdan daha mı az değerli?”  

 

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, virüsün en çok sağlık çalışanlarını etkilediğini belirterek “7/24 çalışan doktorlar, hemşireler ve hasta bakıcılar en büyük risk grubunu oluşturmaktadır. Hastalar ile yakın temasta olan sağlıkçıların çoğu evlerine gitmemekte, aileleri ile online iletişim kurmak zorunda kalmaktadırlar.” dedi.

Milletvekili Kayan; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a şu soruları yöneltti;

1- Virüs salgını ile mücadele devam ettiği sürece “Sağlık çalışanları” nın maaşlarından “VERGİ” alınmaması yönünde bir çalışmanız var mıdır ?

2- “Sağlık çalışanları”mızın bu süreç içerisinde maaşlarından vergi almayarak; insanüstü gayretlerine, devlet ve toplum olarak saygımızın gereğini yerine getirmiş olmaz mıyız ?

3- Bildiğiniz üzere; ülkemizde birkaç kurumdan maaş alan bürokratlarımız bulunmaktadır. Yapılan düzenlemeler ile “bürokratlar” ın 2. ve 3. maaşlarından vergi alınmaması karara bağlanmıştır. Sizce bu kamuoyu vicdanına sığmakta mıdır ?

4- Canlarını hiçe sayarak, insanüstü çaba gösteren “sağlık çalışanları” mız, “bürokratlarınız” dan daha mı az değerlidir ?

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek