Üç aylar başladı
Atatürk Mahallesi Pazar Yeri için kura çekilecek
Belediye Başkanlık makamına Fikri Şentürk vekalet ediyor
LÜLEBURGAZ ÖZEL BİR NEFES HASTANESİNDE YENİ BİR UYGULAMA BAŞLIYOR!
Bu haber 21 Ocak 2020, Salı 09:29 tarihinde eklendi. 271 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Trakya çiftçisinin sorunları görüşüldü

Kırklareli il ve ilçelerinin Ziraat Odası Başkanları Ankara’ya giderek yetkililere Trakya çiftçisinin sorunlarını anlattı.
Trakya çiftçisinin sorunları görüşüldü  

Lüleburgaz Ziraat Odası Başkanı Mustafa Şener Birgün ile Kırklareli il ve ilçe Ziraat Odası Başkanları, geçtiğimiz gün Ankara’daydı. Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, CHP Bursa Milletvekili ve Ziraat Mühendisi Orhan Sarıbal, CHP Kırklareli Milletvekilleri Turabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu ile AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz’la Trakya çiftçisinin sorunlarını ve taleplerini görüştü.

Lüleburgaz Ziraat Odası Başkanı Mustafa Şener Birgün yaptığı açıklamada toplantıda; Tarım Kredi faizlerinin yüksek olması, Ziraat Bankası’nın kredilerin çiftçilere ÇKS miktarlarına göre verilmesi, çiftçiye sulamadaki kullanılan elektriğin daha uygun olması gerektiği, çiftçilerin borçlarının yapılandırılması, buğday alımlarında buğdayın dereceye göre değil değerlerine göre alım yapılması, hayvancılıkla ilgili  yem girdi fiyatların arttığı ve küçük işletmelerim yok olduğu, pancarda fire oranlarının yüksek olmasından ve bölgemizdeki pancarda yaşanan hastalıkların araştırılması gibi sorun ve taleplerini dile getirdiklerini söyledi.

Birgün çiftçi kuruluşlarının Ziraat Odalarına daha yakın olması ve çiftçiyi korumaları gerektiğini de belirtti.

Buğra KAYA

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek