LTSO’dan üyelerine önemli açıklama
Kırklareli’ne gelen yolcuların ateşleri ölçülecek
Kırklareli’nde 974 bin TL hayvan hastalığı tazminatı ödenecek
Koyun ve keçi yetiştiricilerine destek ödemesi
Bu haber 09 Ocak 2020, Perşembe 09:19 tarihinde eklendi. 538 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÜBRE DEPOSU ARAZİSİ İÇİN BELEDİYE MAHKEMEYE GİDİYOR

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, Lüleburgaz’da ki Türkiye Şeker A.Ş.’ye ait Eski Şeker Gübre Depoları arazisinin Özelleştirme İdaresi’ne devredildiğini hatırlatarak konunun takipçisi olacaklarını ve bölgenin kamu yararına kullanılması için konuyu mahkemeye taşıyacaklarını söyledi.
GÜBRE DEPOSU  ARAZİSİ İÇİN  BELEDİYE MAHKEMEYE GİDİYOR  

Belediyenin hizmet alanı içinde bulunan, Lüleburgaz Belediyesi’nin kamu yararına yaşam merkezi olarak planladığı ve projelerini tamamlayarak yaşlı bakımevi, kreş ve konuk evi yapmak istediği Türkiye Şeker Fabrikalarına A.Ş’ye ait arazinin, 2 Ocak 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yerleşik konut alanı olarak İmar Plan değişikliği yapılmış ve arazi Özelleştirme İdaresi’ne devredilmişti.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, 7 Ocak 2020 tarihli belediye meclis toplantısında bir konuşma yaparak konunun takipçisi olacaklarını, arazinin mevcut durumunda kalmasını istediklerini ve hukuki süreci başlatacaklarını belirtti.

Gerenli, yaptığı konuşmada “ Bu arazi belediye hizmet alanı olarak görünüyordu. Buranın böyle kalması ve kamu yararına kullanılmasını istiyor, buraya yaşlı bakımevi, konuk evi, kreş ve açık hava müzesi yapılması şeklinde projelerimizi tamamlamıştık. Yeşil alanları korumak istiyorduk. Ancak 2 Ocak tarihiyle bu arazi Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yerleşik konut alanı olarak İmar Plan değişikliği yapıldı ve arazi Özelleştirme İdaresi’ne devredildi. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Hala kamu yararına kullanılmasını istiyoruz, gerekli gelişmeleri takip edeceğiz ve hukuki süreci başlatacağız” dedi.

Lüleburgaz Eski Belediye Başkanı Emin Halebak da o bölgenin yeşil alan olduğunu ve böyle bir devir durumunun  yasal olarak mümkün olmayacağını belirtti.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek