2 mahalle ve 1 beldede elektrik kesintisi
Vergi Dairesi’nden LTSO’ya ziyaret
3 binin üzerinde kitapla hizmet veriyor
CORONA korkusu kapıya dayandı
Bu haber 27 Aralık 2019, Cuma 09:27 tarihinde eklendi. 2096 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Raşit Şişman’dan basın açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Başkan adayı Raşit Şişman, 29 Aralık 2019 Pazar günü CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nda yapılacak olan yapılacak olan kongre ile ilgili açıklamada bulundu.
Raşit Şişman’dan basın açıklaması  

Kestiği kurdelenin bile ne anlama geldiğini bilmeyenlerin CHP’ye bir şey katamayacaklarını belirten CHP Lüleburgaz İlçe Başkan Adayı Raşit Şişman yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Toplumu birleştirmeyi ve sevgi ile yönetmeyi kendine görev edinmiş, büyük Cumhuriyet Halk Partisi’nin fikri hür, vicdanı hür sevgili üye ve delegeleri;

Toplumda karşılığını oluşturamayanlar, karşıt oluşturarak kendilerine yer ararlar. Bu insanlar kendi inandığı gibi inanmayan kimseleri istedikleri gibi ezemezlerse, kendilerini baskı altında hissederler. Ben Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkan Adayı Raşit ŞİŞMAN olarak, siz değerli Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin toplumdaki karşılığını, birilerinin sanal karşıtlar yaratarak yok etmesine asla izin vermeyeceğim. Hele ki bu Türk demokrasisinin temel direği olan Cumhuriyet Halk Partisi ise. Partimizin toplumdaki karşılığına katkı sağlamak yerine Cumhuriyet Halk Partisi’ni tek bir kişinin karşıtı olarak göstermek en büyük hainliktir.  Cumhuriyet Halk Partisi’nin asıl karşıtı, örgütlü sınıf mücadelesi karşısında duranlar, düşünce özgürlüğünü tanımayanlar, kuvvetler ayrılığı ilkesini benimsemeyenler, çağdaş demokrasinin karşısında olanlardır. Çünkü Cumhuriyet Halk Partimizin amacı, daha ileri bir toplumsal düzendir. Kestikleri kurdelenin bile ne anlama geldiğinin farkında olmayan kişilere Cumhuriyetimizin kazanımlarına, Atamızın miraslarına nasıl sahip çıktığımızı ne pahasına olur olsun göstereceğiz.  Bilinmelidir ki; Partimizi tek bir kişinin karşıtı olarak tanımlayanların asıl amacı kendi eksikliklerinin üzerini örtmek, hesap verilebilirliklerini ortadan kaldırmak, mevcut koltuklarını korumak ve gelecek koltukları paylaşmaktır. Bu tür siyaset, parti içi ayrıştırmalara sebep olmaktadır. Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim diyen bir kimsenin ayrımcılık söylemleriyle siyaset yapma lüksü yoktur.  Bu tür siyaset yapanlar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin üye ve delegelerinin kapalı kapılar arkasında hangi oyunların oynandığını, hangi pazarlıkların yapıldığını görecek kadar zeki ve siyasi bilgi beceriye sahip olduklarını unutmuşlardır. Korku ve baskı siyaseti ile ayrıştırma yaparak, kendi beceriksizliklerinin üzerini örtmeye çalışanlara karşı bizler dün olduğu gibi bugünde toplumumuzun her kesimini ve sahip olduğu değerleri kucaklamaya devam edeceğiz. Bilinmelidir ki bizim yolumuz dışarıya adam atma değil, hep birlikte başarıya adım atma yoludur.  İçinde bulunduğumuz tek yapılanma Cumhuriyet Halk Partisi ailesidir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin fikri hür, vicdanı hür üye ve delegelerini partimizi birleştirmeye davet ediyorum. Son olarak; Tüm enerjilerini delege seçimlerine harcayanlara sesleniyorum; enerjinizi parti içi ayrımcılık, parti içi düşmanlık yaratmaya değil, Ülkemizi bu hale getirenlere karşı harcayın. Çünkü yaptığınız kişi siyaseti sebebiyle topluma derin yaralar açmış bulunmaktasınız. Atamızın dediği gibi;

“Bu memleketin içinden ve bu memleketin evladından ‘Bilmiyorum evladından mıdır?’  bazı insanların bütün gerçeklere göz yumarak kamuoyuna yanlış fikirler ve yönler göstermesi gerçekten üzüntü vericidir. Bunu yapanlar ya çevrelerini göremeyecek kadar cahil ve ahmak, yahut gerçeğe değinmekten korkacak kadar alçak ruhlu kimselerdir. Her iki halde de bu gibiler, Türk milletinin yüksek kamuoyu karşısında, hiç olmazsa utanç duymalıdırlar.” 1931( Vakit ve Cumhuriyet gazeteleri, 1.2.1931)

 

Ertan BAYER 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek