Lüleburgaz’da toplu sünnet
O hekime soruşturma başlatıldı
İşte Lüleburgaz’ın güncel korona virüs haritası!
Turabi Kayan’dan Kaymakam Yüce’ye ziyaret
Bu haber 12 Aralık 2019, Perşembe 09:21 tarihinde eklendi. 363 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ADD’den Alman ARD televizyonuna kınama

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Lüleburgaz Şubesi tarafından Almanya Devlet Televizyonu ARD’nin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e saldırı içeren yayın yapması üzerine bir basın açıklaması düzenledi.
ADD’den  Alman ARD televizyonuna kınama  

ADD Lüleburgaz Şubesi tarafından yapılan açıklamada “ Almanya’nın Devlet Televizyonunun Atatürk’e saldırısı manidardır. ARD Televizyonu, yayınladığı bir belgeselde, ‘Atatürk’ün Almanya’dan satın alınan zehirli gazı Dersim’de Alevilere karşı kullandığı ve “ Atatürk’ün Nazi Almanya’sıyla birlikte çalıştığı” iddiaları asılsız, utanç verici iftiralardır.

Atatürk ve Cumhuriyet Türkiye’si 2.Dünya Savaşı sırasında Alman bilim adamlarını, aydınlarını ülkesinde barındırarak özgür ve refah içinde bir yaşam sürmelerine vesile olmuştur. Bahsi geçen aydınlar ve niceleri, Nazi Almanya’sının işkence, baskı, zulüm ve ölüm tehdidinden kurtulmuş, aydın fikirlerini Türkiye Cumhuriyeti’nde yeşertmiştir.

O dönemin Türkiye Cumhuriyeti özgürlük, eşitlik ve kardeşlik fikrini temel ilke edinmiş bir Cumhuriyettir. Hukuka olan inancıyla birlikte güçler ayrılığı ile hümanist ve aydınlanmış bir devlet fikri ile bağnazlığa, gericiliğe ve feodal sisteme son vermiştir. Farklı ırklara, dinlere saldırı Atatürk Cumhuriyeti’nin politikası değildir. Söz konusu dönemde yabancı istihbarat elemanları Anadolu da kol gezmektedir. Hiçbir istihbarat raporunda ARD kanalının iddialarına dair bir belge yayınlanmamıştır. Tarih literatüründe böyle bir tarih kaydı yer almamaktadır. Dersim olaylarında gaz kullanıldığına dair bir belge, rapor yoktur. ARD Televizyonunun uydurmasıdır. Bu sözde belgeyi Almanya’ya servis edenler de iddiayı ortaya atanlar kadar onursuzdur. Bunlar biliyorlar ki Ortadoğu’da tek laik ve ulus devlet olan Türkiye’nin Atatürk ile bağları koparılabilirse, bir şekilde bulunduğu bölgenin de kontrolü denetimleri altına alınmış olacaktır.

Atatürk’e, Cumhuriyet’e saldırıların asıl amacı budur.

Türkiye 21. yüzyılda emperyalist devletlerin tek ve ortak hedefi haline dönüşmüştür. Bu nedenle geçmişte gösterdikleri çabadan çok daha yoğun ve sinsi bir saldırı ile Atatürk’ü ortadan kaldırma planları yaptıklarını cumhuriyet devrimlerini aşındırmak istemektedirler.

Ulus Devlet’e karşı küresel güçler tarafından açılan ve karşı devrimci işbirlikçiler tarafından hayata geçirilen mücadelede amaç, Ulus Devlet’i, Atatürk’ü yok edip çok kimlikli, çok dinli, çok ırklıi ılımlı İslam modeli ile kökten dinciliği dönüştürme projesini uygulamaya koymaktır. Atatürk’e saldırı Emperyalist devletlerin Türkiye’yi parçalamaya yönelik planlarının bir parçasıdır”

UNESCO’nun doğumunun 100.yılını, yani 1981’i Atatürk Yılı ilan ettiği gerçeği ortada iken Alman televizyonunun yaptığı tam bir algı operasyonu çabasıdır. Bu çarpıtma; “Tarih yazanların yapanlara sadık kalmaları” gereğine dikkat çeken Atatürk’ün haklılığı ortaya koymaktadır. Atatürk’e dil uzatmak bütün Türk halkına dil uzatmaktır.

Cumhuriyet’i ilan edeni her seferinde seçilerek Cumhurbaşkanlığı makamına oturan, Ortadoğu ve Balkanlar barış getiren Atatürk ile parlamentosunu feshederek, führerliğini ilan eden soykırımcı Adolf Hitleri’in isimlerinin aynı cümlede kullanılması dahi büyük bir saygısızlıktır.

ADD genel Yönetim Kurulu ve tüm yurda yayılmış şubeleri olarak Alman televizyonunun çirkin benzetmesini ve provakasyonunu şiddetle kınıyoruz” denildi

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek