Vekil’den dillere destan düğün
Yol yıkama çalışmaları devam ediyor
Turgutbey  halkı toplanmayan çöplerden şikayetçi
Benzin Pub, Lüleburgaz’da faaliyete girdi
Bu haber 09 Aralık 2019, Pazartesi 09:29 tarihinde eklendi. 1310 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Metin Küçük hava kirliliğini gündeme taşıdı

AK Partili Belediye Meclis Üyesi Metin Küçük, Belediye Meclisinin Aralık ayı son toplantısında Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’ye bir soru yöneltti.
Metin Küçük hava kirliliğini gündeme taşıdı  

Metin Küçük; sorusunda hava kirliliği denetimlerini gündeme taşıdı. Lüleburgaz’da hava kirliliği ile ilgili denetim yapılıp yapılmadığını soran Küçük “ Lüleburgaz’da coğrafi konumundan dolayı çok fazla hava kirliliği oluyor. Lüleburgaz Belediyesi veya Sağlık bakanlığı tarafından Lüleburgaz’ın hava kirliliği ölçülüyor mu acaba? Hava kirliliğini engellemek için ne yapabiliriz?” ifadelerini kullandı.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli de “Ölçümlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılması gerekiyor. Bunu önlemek için de kömür dağıtımının durdurulması gerekiyor. Lüleburgaz’ın hava kirliliğinin en büyük nedeni kalitesiz kömür tüketimi. Doğalgaza geçilmiş bir kentte kömür kullanımının sona ermesi gerekiyor. Bir diğer nedenler de egzoz gazları ve evlerde fosil atıklardan dolayı ortaya çıkan gazlar. Kömür kalitesi artarsa bu sorun azalır. Daha sonra da doğalgazı zorunlu hale getirebiliyorsak oturur değerlendiririz” cevabını verdi.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek