Vekil’den dillere destan düğün
Yol yıkama çalışmaları devam ediyor
Turgutbey  halkı toplanmayan çöplerden şikayetçi
Benzin Pub, Lüleburgaz’da faaliyete girdi
Bu haber 06 Aralık 2019, Cuma 09:18 tarihinde eklendi. 543 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’li kadınlar kadın hakları gününü kutladı

CHP Lüleburgaz Kadın Kolları tarafından 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilmesinin 95. yılı olması dolayısıyla basın açıklaması düzenlendi.
CHP’li kadınlar kadın hakları gününü kutladı  

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Münevver Ardagül yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “ 1982 Anayasası 10.maddesinde 7 Mayıs 2004 tarih ve 5170 sayılı yasa ile yapılan değişiklikte kanun önünde herkesin eşit olduğu şeklindeki ilkeye ek olarak “Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür” şeklinde bir fıkra eklemiştir.

Türk kadını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Atatürk ilke ve inkılaplarını, demokratik ve laik Cumhuriyetimizi en iyi şekilde temsil etmeye her zaman hazırdır. Bir toplumun kadına verdiği değer, çağdaş haklar ve özgürlüklere sahip olmasının yanında siyasi, ekonomik ve kültürel hayatın içine katılımı ile ölçülür. Hep beraber diyoruz ki “Kadın olmadan devrim olmaz. Devrim olmadan kadın kurtulmaz” Tüm cumhuriyet kadınlarının günü kutlu olsun”

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek