Lüleburgazlı berberler NEGATİF  çıktı
Cenaze aracını kaçırmaya 1 tutuklama
Fuat Baldırlı  danışman oldu
Gençler fabrikalara gidince, köylerdeki sahalar öksüz kaldı
Bu haber 08 Ekim 2019, Salı 09:16 tarihinde eklendi. 1395 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SODAM’ın kurs ve eğitimleri fark yaratıyor

Lüleburgaz Sosyal Dayanışma Merkezi(SODAM) yeni dönem kurslarıyla fark yaratıyor.
SODAM’ın kurs ve eğitimleri fark yaratıyor  

Lüleburgazlı kadınların sosyal hayata ve iş hayatına katılımlarının, kişisel gelişimlerinin sağlanması amacıyla Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi(HEM) tarafından Sosyal Dayanışma Merkezi’nde(SODAM) açılan 9 kursta 157 kursiyer eğitim görüyor.

Yaz sonu ve Eylül ayında açılan sabah grubu kurslarında dikiş, Kur’an-ı Kerim, okuma yazma, sepet örücülüğü ve dolgu oyuncak bebek yapma kurslarında 89; öğlenden sonra ise aşçı çırağı, tutkallı hamur çiçek yapma, dikiş, keçe aksesuarları kurslarında 68 kursiyer bulunuyor.

SODAM’da kursiyerlerin eğitim aldıkları süre içinde 3-6 yaş aralığındaki çocuklarını bırakabilecekleri bir de kreş bulunuyor. Kreş hizmetinde sabah ve öğle grubunda toplam 21 çocuk bulunuyor.

SODAM, kursiyerlerine verdiği eğitim ve seminerlerle de onların kişisel gelişimini destekliyor.

SODAM’da İlçe Müftülüğü işbirliği ile açılan ‘4-6 yaş değerler eğitiminde’ 12 çocuk ta temel insani değerler üzerine eğitim alıyor.

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek