Lüleburgaz Vatan Partisi; “Vurulduk ey halkım unutma bizi”
Elazığ’a Lüleburgaz’dan yardım eli uzanacak
Zirve Eğitim Kültür GSK yeni başarılara imza attı
Kırklareli'nde Fenerbahçe heyecanı yaşanıyor
Bu haber 19 Ağustos 2019, Pazartesi 09:27 tarihinde eklendi. 452 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vahşi Depolama Kırklareli’ni yok ediyor

Kırklareli’nin tarım da verimli, doğal güzellikleri ile turizm uygun doğası son yıllarda artan vahşi depolama ile yok oluyor.
Vahşi Depolama  Kırklareli’ni yok ediyor  

Çevre Bakanlığı’nın tüm uyarılarına rağmen Kırklareli genelinde bu kurallara uymayan müteahitler ve vatandaşlar hafriyatlarını, yıkılan binalardan ortaya çıkan molozları ormanlara ve derelere dökerek hem doğaya hem de akarsularımıza zarar veriyor.

 

Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan vatandaşlar; “Kırklareli’miz yok oluyor. Tüm ilçe, belde  ve köylerde bu pislik çevreyi yok ediyor. Çevre Bakanlığımız bu konuda genelge yayınladı. Hafriyatların ve vahşi depolama olarak kabul edilen atıkların doğaya atılmamasını yasal olarak gösterilen yerlere bırakılmasını belirtti. Buna uyan müteahitler ve vatandaşlar çok az.  Bu nedenle bu Kırklareli’nin verimli topraklarını vahşi depolama sahası olarak kullanan kişilere karşı yetkililerimizden denetim yapılmasını bekliyoruz. Doğayı kirleten bu kişilere de yasalara uyun. Doğayı kirletmeyin. Cennet gibi ormanları olan Kırklareli’nin doğasını yok etmeyin diyoruz” dediler.

 

Ertan BAYER

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek