Esnafta normalleşme sevinci
LTSO’DAN  COVİD-19 TESTİ
Bazı şehir içi hatlarına normalleşme ayarı
İYİ Parti’den “Normalleşme” mesajı
Bu haber 11 Temmuz 2019, Perşembe 09:28 tarihinde eklendi. 2125 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İşten çıkarılan işçiler Evrensekiz’de eylem yaptı

DİSK Genel İş Sendikası Evrensekiz Belediyesi’nde işten çıkarılan işçilerle ilgili Lüleburgaz Adliyesine giderek suç duyurusunda bulundu. Daha sonra işçiler belediye önüne giderek eylem yaptı.
İşten çıkarılan işçiler Evrensekiz’de eylem yaptı  

DİSK Genel İş Trakya Şube Başkanı Salim Şen, Lüleburgaz Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunduktan sonra açıklamalarda bulundu. Şen, yaptığı açıklamada işçilerin işten çıkarma nedeninin sendika üyeliği olduğunu belirterek yaptıkları suç duyurusunun işçinin sendika seçme hakkına müdahaleden olduğunu söyledi.

Açıklamanın ardından Evrensekiz Belediyesi önüne gidilerek işten çıkarılmalar nedeniyle eylem gerçekleştirildi. Çıkarılan işçiler ile Sendika üyeleri burada basın açıklamasında bulundular. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bizler, DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası’na üye olduk diye, belediyedeki işimize son verilen işçileriz. DİSK/Genel İş, Trakya’daki belediyelerin hemen hemen hepsinde örgütlü, sadece Trakya’da 8 binden fazla üyesi olan Türkiye’nin en büyük sendikalarından biridir. Bizlerde, anayasal hakkımız kullanarak Genel İş’e üye olduk.

Hangi sendikaya üye olacağımıza belediye başkanı değil biz karar veririz. Bu yasalar bize tanınmış bir haktır. Bizi başka bir sendikaya üye olmaya zorlamak ya da tercihimizden dolayı işten atmak anayasal bir suçtur ve Belediye Başkanı Mustafa Nalbant bir anayasal suç işlemiştir.

Biz işimizin, ekmeğimizin peşindeyiz. Bu nedenle bizler işimize dönmek, alın teriyle ekmeğimizi kazanmak istiyoruz. İşimizi ve ekmeğimizi geri almak amacıyla sendikamız Genel İş öncülüğünde mücadelemizi yürütüyoruz. Ve bu konuda kararlıyız.”

Cüneyt ÜNLÜSOY

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek