Park halindeki aracı soydular
ADD’den  Alman ARD televizyonuna kınama
Dubaya sıkışan araç trafiği aksattı
Ustaların ustası Saim Usta
Bu haber 01 Mayıs 2019, Çarşamba 09:47 tarihinde eklendi. 4307 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lüleburgaz’da 1 Mayıs 11.00’de başlayacak

Lüleburgaz’da 1 Mayıs 11.00’de başlayacak  

Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu’nu oluşturan KESK, DİSK ve Türk İş’e bağlı olan sendikalar ile Emekten yana partilerin yer alacağı 1 Mayıs kutlamaları saat 11.00’de Lüleburgaz eski Hükümet Konağı önünden başlayacak.

 

Saat 12.00’de buradan yürüyüşe geçecek olan katılımcılar yaklaşık 2 kilometrelik güzergahı tamamladıktan sonra Lüleburgaz Kongre Meydanı’na gelecek.

 

Burada yapılacak olan konuşmalarda Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), Kıdem Tazminatı’nın Fona Devredilmesi, Sendikalaşmanın önünün kesilmesi, 8 saatlik iş gününü aşan çalışmalar dile getirilerek örgütlü mücadeleye dikkat çekilecek.

 

Konuşmaların ardından 1 Mayıs Dayanışma Halayı çekilecek.

 

Bilindiği gibi Lüleburgaz Emek ve Demokrasi Platformu, yaklaşık 10 günden beri Lüleburgaz’da gerçekleştirilen 1 Mayıs kutlamalarına vatandaşları davet ediyordu.

 

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek