Aday adayları kendini tanıttı
Kazanan CHP olsun
Okul Servisleri için Kurs kayıtları başladı
Çocuklar yılbaşını ebru yaparak kutlayacak
Bu haber 13 Mart 2018, Salı 09:25 tarihinde eklendi. 293 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başbakana Vergi Muafiyetini sordu

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, TBMM’ye verdiği yazılı soru önergesinde Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemi ile Türkiye genelindeki esnafların sıkıntılarını sordu.
Başbakana Vergi Muafiyetini sordu  

Milletvekili Kayan verdiği önergedeÜlkemizde toplumun çoğunluğunun gelirleri sınırlıdır ve insanlar (özellikle bankalara) borçlu bulunmaktadırlar. Bu durum da insanların tüketimlerini kısmalarına yol açmakta, zincirin devamında doğrudan halka mal ve hizmet sunan esnaf sanatkârlarımızın iş hacimlerinin düşmesine neden olmaktadır. Bu bağlamda;  Yeni işyeri açan esnaf ve sanatkârlarımıza sınırlı süreli vergi muafiyeti getirilmesi için bir çalışmanız var mıdır?  Esnaf ve sanatkârlarımızın kullandığı elektrik ve suda indirim yapmayı düşünüyor musunuz?  Asgari ücretin vergi dışı bırakılması ve Esnaf ve sanatkârların işyerlerinden stopaj vergisi alınmaması için bir çalışmanız var mıdır?” dedi.

Haber MERKEZİ  

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--