Aday adayları kendini tanıttı
Kazanan CHP olsun
Okul Servisleri için Kurs kayıtları başladı
Çocuklar yılbaşını ebru yaparak kutlayacak
Bu haber 07 Mart 2018, Çarşamba 11:34 tarihinde eklendi. 1605 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Pasaport ve sürücü belgesi artık Nüfus’ta

Kırklareli Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü pasaport ve sürücü belgesi işlemlerinin 2 Nisan 2018 tarihi itibariyle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne verildiğini duyurdu.
Pasaport ve sürücü belgesi artık Nüfus’ta  

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan duyuda;

 

“29.10.2016 tarihli ve 298 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “676 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 25’inci maddesi ile “Pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ve sürücü belgelerinde yer alacak bilgiler ile biyometrik verinin türü, niteliği ve alınma yaşını tespit etmek, bu belgelerin tasarımı, temini, basımı, dağıtımı, teslimi ile üretim ve kişiselleştirmesine ilişkin işlemleri yürütmek ve bunlara dair usul ve esasları belirlemek” görevi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne verilmiştir.

Bu bağlamda Emniyet Müdürlükleri hizmet alanında olan pasaport ve sürücü belge iş ve işlemleri 02.04.2018 tarihi itibariyle İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri tarafından yürütülmeye başlanacaktır.

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’nün Sancaktar Caddesi üzeri Ek Hizmet Binasında faaliyet gösteren Pasaport Şube Müdürlüğü ve Sürücü Belgeleri Sicil ve Arşiv Büro Amirliği hizmetleri devir hazırlıkları kapsamında 06 Mart 2018 Salı günü itibariyle Valilik Hizmet Binası İl Nüfus Müdürlüğü katında işlemlerine devam edeceği hususu kamuoyuna duyurulur” denildi” .

Haber Merkezi

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Uzmanındanal.com ---Yeni neslin alışveriş tercihi--