Başkan Ertuğrul Çamlıca; “TOKİ sağlam araziye ev yapmalı”
Vatan, size minnettardır
Kaymakam’dan şehit ailelerine ziyaret
Tokgöz Holding’ten Vali Bilgi’ne ziyaret
Bu haber 19 Nisan 2012, Perşembe 17:06 tarihinde eklendi. 7643 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Halkın duygularıyla oynuyorlar

Karaağaç köyünde çiftçilik yapan Erkan Öztürk, geçtiğimiz hafta Lüleburgaz’a bağlı Evrensekiz, Sakızköy Beldeleri ile Sarıcaali ve Karağaç köylerinde yapılan toprak kiralama ihaleleri ile ilgili açıklama yaptı.
Halkın duygularıyla oynuyorlar

Karaağaç Köyü’nde   30 yıldan beri çiftçilik yaptığını belirten Erkan Öztürk, “Ben Karaağaçlı’yım 30 yıldan beri çiftçilik yapıyorum.  Bazı köy muhtarları halkımızın duygularıyla. Topraklarımızın yabancılara satıldı veya kiralandığı yok” dedi.

Lüleburgaz Karaağaç köyünde çiftçilik yapan Erkan Öztürk, geçtiğimiz hafta Lüleburgaz’a bağlı Evrensekiz, Sakızköy Beldeleri  ile Sarıcaali ve Karağaç köylerinde yapılan toprak kiralama ihaleleri ile ilgili açıklama yaptı.

Bazı köy muhtarlarının ihaleler yapılırken gazetelere demeç verip “Topraklarımız yabancılara satılıyor, yabancılara kiralanıyor” diye halkı galeyana getirdiğini belirten Erkan Öztürk “Karaağaç’ta yapılan kiralama ihalesinde topraklar T.C. vatandaşlarında kaldı. Kaldı ki bende Karaağaç’lıyım.  Bende bazı hazine arazilerini 20 yıldan beri kiralama yöntemi ile ekiyorum. Halkımızın milli duygularıyla oynayıp sömürü yapmaya hiç kimsenin hakkı olamaz” dedi.

Uyuşmazlık var

Yapılan kiralama ihalelerinde kiralamayı yapan kişiler ile kiralamayı yaptıran kurum arasında uyuşmazlıklar çıktığını de belirten Öztürk “Kiralama ihalesi yaptıranla, kiralanacak yeri bir kere bile görmemişler.  Bu yer ekilir mi ekilemez mi bilmiyorlar. Bu nedenle kiralayan kişiler de mağdur oluyorlar. Bu iş yapılırken daha dikkatli yapılmalı. İhalelerin yapıldığı yerler ile tarım arazilerinin birçoğunun alakası yok. Birçoğunun ihalede belirten metre kare hesabı bile tutmuyor.  Bu işin sonu zaten pek hayırlı gözükmüyor.   Birde halkımızın  “vatan, millet elden  gidiyor” gibi özel duygularıyla oynuyorlar. Bu çok yanlış, bir uygumla. Bu nedenle yetkili mercilerin dikkatli davranması ve müdahalelerde bulunması gerekmektedir. ”  açıklamasını yaptı.  

Ertan BAYER

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek