Muhtarlar Derneği’nde bayrak değişimi
Ahmet Efendi vefat etti
Vali Bilgin’den Emniyet ve Jandarma’ya bayram ziyareti
Muhtarlar Derneği’nde bugün seçim var
Bu haber 12 Haziran 2021, Cumartesi 09:20 tarihinde eklendi. 637 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Turabi Kayan, Nişasta Bazlı Şeker’i sordu

CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli’ye Nişasta Bazlı Şeker(NBŞ)ürünlerine yönelik kotanın artırılması konusunda soru önergesi verdi. Kayan, NBŞ kotasının artırıldığını ancak bakanlığın buna dair haberleri yalanladığını söyledi.
Turabi Kayan, Nişasta Bazlı Şeker’i sordu  

Şeker pancarına alternatif olan Nişasta Bazlı Şeker (NBŞ) ürünlerine yönelik kotanın arttırılmasının Türk pancar üreticisinin kâbusu haline geldiğini söyleyen Turabi Kayan “5 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazete ’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla “Şeker Kotalarının Düzenlenmesi ve Uygulanmasına ilişkin yönetmelik” yayımlandı.

Yönetmelikte birlikte Nişasta Bazlı Şeker (NBŞ) kotasının yüzde 2.5’dan yüzde 5’e çıkarıldığı görülüyor.

Ancak; Tarım ve Orman Bakanlığı bir açıklama yaparak, nişasta bazlı şeker kotasının artırıldığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını iddia etti.” dedi.

Milletvekili Turabi Kayan, Bakan Pakdemirli’ye şu soruları yöneltti;

 

1-Bakanlık olarak kamuoyuna yaptığınız açıklamayı baz alırsak; 05/06/2021 tarihli Resmi Gazete ’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN imzalı yönetmeliğin gerçeği yansıtmadığını mı söylemek istiyorsunuz?

 

2-Bu çelişkinin sebebi nedir?

 

3-Bu çelişkinin sebebi; bazı basın organlarında geçtiği gibi A.B.D.’ye şirin görünme çabası mıdır?

 

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek