Trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti
BU KATLİAMA KİM DUR DİYECEK?
Kırklarelili özel sporcu dünya şampiyonu oldu
BİNOT, 30 yıllık tecrübesiyle Lüleburgaz’da açılıyor
Bu haber 08 Mayıs 2021, Cumartesi 09:26 tarihinde eklendi. 994 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yeşermeye başladık

Korona virüs risk haritasını güncel verileriyle paylaşan Hayat Eve Sığar(HES) uygulamasında Lüleburgaz’ın risk durumu ve risk yoğunluğu güncellendi. Haritaya göre; Lüleburgaz’da Covid-19 vaka yoğunluğunun azalmaya başladığı görülürken risk durumu da orta dereceli olarak belirtildi.
Yeşermeye başladık  

Koronavirüs salgınının risk durumunu ve risk yoğunluğunu paylaşan Hayat Eve Sığar uygulamasında geçtiğimiz ay tamamen çok yüksek riski belirten kırmızı renge bürünen Lüleburgaz’da yoğunluk azalmaya başladı. Covid-19 tedbirleri kapsamında tam kapanma dönemine girilmesi ve kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanmasıyla Lüleburgaz’da risk durumu çok yüksek riskten orta riskli duruma geldi.

Lüleburgaz’da risk yoğunluğu da azalarak düşük riski simgeleyen yeşil renge dönmeye başladı. 7 Mayıs tarihli haritada vaka oranının azaldığı ancak yerleşim yerlerinin çoğunluğunun hala kırmızı olduğu görülüyor.

Lüleburgaz’da Covid-19 vakalarında Mart ayında başlayan artış Nisan ayında zirveye ulaşmıştı. 13 Nisan’dan itibaren kısmi kapanma dönemiyle başlayan ve tam kapanma dönemiyle devam eden kısıtlamaların vaka sayısını düşürmeye başladı.

3 Nisan tarihinde alınan Covid-19 vaka risk yoğunluğu haritasında Lüleburgaz tamamen kırmızı renge dönmüştü .

Buğra KAYA

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek