Meriç ailesinin acı günü
Kırklarelispor, Play-off’lara kötü başladı
Vaka sayısı en çok azalan il Kırklareli oldu
İş adamı Bahri İpek hayatını kaybetti
Bu haber 03 Nisan 2021, Cumartesi 09:37 tarihinde eklendi. 1493 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Lüleburgaz’da

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 1 Nisan 2021 Perşembe günü Lüleburgaz’a geldi.
Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Lüleburgaz’da  

Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Kırklareli programının ardından akşam yemeği için Lüleburgaz’a geldi.Lüleburgaz İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Gıyb-et Restoran’da Gelecek Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanı Ufuk Şahin’in ev sahipliğinde düzenlenen organizasyona Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Gelecek Partisi Genel Sekreteri Şenol Gürşan, Eğin Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Selçuk Özdağ’ın Danışmanı Cemal Eğin, Gelecek Partisi Kırklareli İl Başkanı Mehmet Yıldız, Hürfikir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Mahir Altan, Gelecek Partisi Babaeski İlçe Başkanı Şükran Özlem Tosunlar, Gelecek Partisi Demirköy İlçe Başkanı İrfan Yıldızhan, Merkez İlçe Başkanı Barış Durmuş katıldı.

Yemekten önce bir basın açıklaması yapan Selçuk Özdağ; İstanbul Sözleşmesinin feshine dair açıklamalarda bulundu.

“Kifayetsiz bir meclis başkanı var”

Selçuk Özdağ; basın açıklamasında İstanbnul Sözleşmesine değinirken, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u da çok ağır eleştirdi. Özdağ; “Bugün Lüleburgaz’dayız. Türkiye’de her geçen gün demokrasinin alanı daraltılıyor. Her geçen gün hukukun üstünlüğü yerine tekrar  yenilenen üstünlüğün hukuku hakim kılınmak isteniyor.Yargının üzerinde de siyaset kurumu bir vesayet oluşturmak istiyor ve en son 2011 yılında benim ve Şenol Gürşan beyefendinin milletvekili olduğu parlementoda bütün parti ve milletvekillerinin imzasıyla kabul edilmişti. Sayın Cumhurbaşkanı o zaman Başbakan’dı ve onun imzasıyla bu yasa geçmişti. 11 yıl oldu, madem kötüydü Sayın Recep Tayyip Erdoğan neden imzaladı? Madem iyiydi, şimdi neden kaldırdı? Ve madem kötüydü 11 yıl boyunca neden sustu? Neden geleceği göremediler? Her ülkenin bu yasa çerçevesinde kendi değerlerine göre yeni kanunlar oluşturması gerekirken şuana kadar bu noktada kanunlar eksik akldı. Şimdi de Ankara Sözleşmesiyle yeni kanunlar çıkartacaklarını söylüyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı TBMM’nin oy birliğiyle almış olduğu bir kararı Cumhurbaşkanlığı kararıyla ortadan kaldıramaz. Bu TBMM’nin saygınlığını zedeler. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi geçerken yaptıkları propaganda da TBMM’nin itibarı artacak demişlerdi. Türkiye kanunlarla yönetilecek diyorlardı, şimdi bir kanun Cumhurbaşkanı kararıyla ihya ediliyor.  TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop, “Tabi canım, onu da kaldırabilir” dedi sonra inkar etti. Ağzından çıkanı kulağı duymayan bir meclis başkanı var Türkiye’de. Kiyafetsiz bir meclis başkanı. Ne söylediğini bilmeyen, bir gün önce farklı konuşan, 2 gün sonra tebliğ eden, 2 gün sonra söylediklerini inkar eden bir meclis başkanı. Herhalde bunları söyleyerek Sayın Erdoğan’a hoşuna gitmek istedi ama ardından fırça yedi ki “Bundan vazgeçtim” ifadesini kullandı. Bu tip konular gündeme gelirse, Montrö gibi, Cumhurbaşkanlığı kararı bunları yapabilir gibi, Sayın Bahçeli’nin AYM kaldırılsın sözü de ortadayken tüm muhalefet lider ve milletvekillerine sesleniyorum. Bu oldu bittilere karşı, madem meclisin şahsiyetini ortadan kaldırıyorlar, bunlara sesimizi çıkarmazsak rejim değişikliğine doğru gidilir. Türkiye; Avrupa kriterlerinden uzaklaşılır Afrika ülkelerine, Orta Asya Türk Cumhuriyetlerine döner” dedi.

Buğra KAYA

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
hurfikir.com.tr’da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hürfikir Gazetesi sorumlu tutulamaz.
Tasarım by Webdestek