Lüleburgaz İlçe Başkanlarını bekliyor

Yazar - Ertan Bayer

Lüleburgaz İlçe Başkanlarını bekliyor  

Lüleburgaz siyasette Genel İktidar Partisi AK Parti ile Yerel İktidar ve Partisi CHP’nin Lüleburgaz İlçe Başkanlarının belirlenmesini beklemeye başladı. AK Parti’nin Lüleburgaz İlçe Başkanı’nın yılbaşından önce atama ile belirlenmesi ardından Mart 2020’de Lüleburgaz İlçe Seçimi belirlenmesi bekleniyor.

CHP’de ise 29 Aralık 2019 Pazar günü Lüleburgaz Esnaf Kefalet Kooperatifi’nde CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı seçimi yapılacak. Ardından Şubat Ayı içinde de CHP Kırklareli İl Başkanlığı seçimi yapılacak. Her iki parti de oyununu olası Kasım 2020 Milletvekili Genel Seçimleri’ne göre kuracak.

AK Parti’de Lüleburgaz İlçe Başkan adaylığını açıklayan sadece Erkan Boyacı oldu. CHP’de ise Avukat Devrim Gündüz, günler öncesinden adaylığını açıkladı. 16 Aralık 2019 Pazartesi günü ise Ekonomist Raşit Şişman’ın adaylığını açıklaması bekleniyor.

Ancak CHP Lüleburgaz İlçe Örgütü’nün önceki 3 seçimine baktığımızda sürekli 3 ilçe başkan adayı olmuş. Bu nedenle en az bir adayın da açıklama yapması seçimlerin en az 3 ilçe başkan adayı ile yapılması bekliyor.

Lüleburgaz siyasetinde Aralık ayına bakış budur. Aralık 2019, 2020 yılının planlarını gerçekleştirmek için ön hazırlık gibi görünüyor.

İnsan Hakları Gününüz kutlu olsun.

 Kalın sağlıcakla…

http://www.hurfikir.com.tr adresinden 23 Eylül 2020, 22:29 tarihinde yazdırılmıştır.